REVUELTO AD PERSONAM JAKO OSLAVA AKCE LAMBORGHINI ARENA

6. duben 2024

Program individualizace vozů Lamborghini vytvořil pro supersportovní vůz poháněný plug-in hybridní jednotkou V12 HPEV barevný design a speciální výbavu.

Automobili Lamborghini oslavuje první edici své akce Lamborghini Arena exkluzivním vozem Revuelto vytvořeným v rámci individualizačního programu Ad Personam, který nedávno slavnostně otevřel své nové studio v sídle značky Lamborghini. Speciální verze supersportovního vozu poháněného plug-in hybridní jednotkou s motorem V12 byla odhalena v průběhu víkendového podniku Lamborghini Arena. Největší akce v historii značky z italské obce Sant’Agata Bolognese se konala ve dnech 6. a 7. dubna na závodním okruhu v Imole. 

Exteriér tohoto speciálního vozu nese kontrastní odstíny společně s novými prvky z uhlíkového kompozitu, které vytvářejí nepřehlédnutelný vizuální efekt. Karoserie je lakována šedým odstínem Grigio Hati, zatímco detaily v zeleném odstínu Verde Scandal zvýrazňují spodní linii vozu, střechu, kryty vnějších zpětných zrcátek a okraje zadního difuzoru. To vše je kombinováno se světle zeleným odstínem Verde Chiaro na brzdových třmenech. Zadní část vozu oslavuje italskou vlajku červenými, bílými a zelenými pruhy, které zdobí spodní plochu pohyblivého spoileru. Na kapotě se kříží dva pruhy v závodním stylu a černém odstínu Nero Noctis, které umocňují vysokovýkonný charakter supersportovního vozu poháněného elektrifikovaným motorem V12. 

Střecha, zadní aerodynamický systém „cofango“, spoiler, otvory pro přívod vzduchu, ozdobné prvky na prazích a další detaily jsou vyrobeny z přiznaného uhlíkového kompozitu s lesklou povrchovou úpravou. Lesklý efekt těchto prvků umocňují leskle černá 21“ (vpředu) a 22“ (vzadu) kola Altanero z lehké slitiny. 

V úpravě interiéru se zrcadlí barvy exteriéru. Sportovní sedadla v černém odstínu Nero Ade mají prošívání a lemování v odstínu Verde Scandal. Stejnou barvou jsou vyšita také loga Lamborghini na opěrkách hlavy. Čalounění přepážky oddělující interiér od motorového prostoru je zdobeno exkluzivní výšivkou zobrazující plánek závodního okruhu v Imole, nápis „Lamborghini Arena 2024“ v bílém odstínu Bianco Leda a mapy únikové cesty v zeleném odstínu Verde Scandal. Exkluzivní jsou rovněž štítky z uhlíkového kompozitu s logy „Lamborghini Arena 2024“ a „Ad Personam“ umístěné na okrajích přístrojové desky. 

V březnu 2023 představený model Revuelto je prvním plug-in hybridním supersportovním vozem s motorem V12 kategorie HPEV (High Performance Electrified Vehicle – vysokovýkonný elektrifikovaný vůz). Systém pohonu tvoří atmosféricky plněný motor V12 6,5 litru uložený uprostřed před zadní nápravou v kombinaci se třemi elektromotory, z nichž jeden je integrován do nové 8stupňové dvouspojkové převodovky. Hybridní soustava poskytuje maximální točivý moment 725 N.m při 6750 min-1 a nejvyšší výkon 1015 k, což modelu Revuelto umožňuje dosáhnout nejvyšší rychlosti více než 350 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 2,5 sekundy.

 

news_event_detail_button_all