Huracán STO

Vytvořený podle skutečného příběhu

Vytvořte si vlastní
Huracan
line_power
640 CV / 470 kW
line_topSpeed
310 km/h
line_acceleration
3.0 s

PŘEHLED

Supersportovní model Huracán STO byl vytvořený za jediným účelem – přinést všechny pocity a technologie skutečného závodního automobilu v modelu určenému pro silniční provoz. V novém voze Huracán STO se koncentruje dlouholeté know-how automobilky Lamborghini na poli automobilového sportu umocněné tradicí vítězství. Představuje spojení extrémně sportovní aerodynamiky, dynamiky ovládání vyladěné pro závodní dráhu, lehké konstrukce a doposud nejvýkonnějšího motoru V10. Tento model tak má dokonalé předpoklady, aby ve Vašem každodenním životě mohl vyvolat všechny emoce ze závodní dráhy.

EXTERIÉR

Kombinace lehké konstrukce a funkčního designu vytváří obraz ryzího výkonu. Ačkoli jeho kontury mohou evokovat Huracán Super Trofeo EVO, Huracán STO má zcela přepracované tvary podřízené optimální aerodynamice. U více než 75 % všech panelů karoserie jsou použity kompozitní materiály na bázi uhlíkových vláken. Zejména Cofango – speciálně navržená součást karoserie, která zahrnuje přední kapotu a blatníky – maximálně zlepšuje aerodynamické vlastnosti přední části vozu a zároveň snižuje její hmotnost. Výsledkem jsou bezprostřední emoce závodního vozu.

INTERIÉR

Princip orientace na automobilový sport je zřejmý i v interiéru modelu Huracán STO, ve kterém jsou použity lehké a vysoce kvalitní materiály – zejména kompozity na bázi uhlíkových vláken. Tento inovativní materiál s nezaměnitelnou výraznou texturou je použit ve výplních dveří, detailech interiéru, v konstrukci sedadel a podlahových rohožích a navozuje atmosféru supersportovního vozu. Tu dokonale doplňuje jemná Alcantara® a materiál Carbon Skin®. Výsledná kompozice je ztělesněním výkonu a funkčního stylu. Interiér nového modelu Huracán STO připomíná kabinu modelu Huracán EVO, ve srovnání s ním však její provedení přispívá k celkovému snížení hmotnosti. Spolu s dalšími prvky, jako je nové čalounění nebo titanová konstrukce – roll bar – se 4bodovými bezpečnostními pásy tvoří finální obraz interiéru, který má charakter skutečného závodního vozu. Již od okamžiku, kdy usednete za volant tak zažijete ryzí pocity automobilového sportu.

TECHNICKÉ SPECIFIKACE

ZDVIHOVÝ OBJEM
5 204 cm³
MAX. VÝKON
470 kW (640 k) při otáčkách 8 000 min.-1
MAXIMÁLNÍ RYCHLOST
310 km/h
ZRYCHLENÍ 0-100 KM/H
3,0 s

MOTOR

MOTOR
V10, 90°, MPI (vícebodové vstřikování) + DSI (Direct Stratified Injection - přímé vstřikování)
ZDVIHOVÝ OBJEM
5 204 cm³
VRTÁNÍ X ZDVIH
84.5 x 92.8 mm
KOMPRESNÍ POMĚR
12.7:1
MAX. VÝKON
470 kW (640 k) při otáčkách 8 000 min.-1
MAX. KROUTÍCÍ MOMENT
565 Nm
POMĚR HMOTNOSTI A VÝKONU
2,09 kg/CV
MAZÁNÍ
Suchá vana
EMISNÍ TŘÍDA
Euro 6 - LEV 3

POHON

TYP POHONU
RWD
PŘEVODOVKA
Dvouspojková 7stupňová převodovka LDF (Lamborghini doppia frizione)

VÝKON

MAXIMÁLNÍ RYCHLOST
310 km/h
ZRYCHLENÍ 0-100 KM/H
3,0 s
ZRYCHLENÍ 0-200 KM/H
9,0 s
BRZDNÁ DRÁHA 100-0 KM/H
30 m
BRZDNÁ DRÁHA 200-0 KM/H
110 m

KAROSERIE A POVOZEK

PODVOZEK
Hybridní konstrukce z hliníku a kompozitu na bázi uhlíkových vláken
KAROSERIE
Hliník a syntetické materiály
HORNÍ ČÁST STŘECHY
ZRCÁTKA
Vnější zpětná zrcátka elektricky vyhřívaná, nastavitelná a sklopná
AERODYNAMIKA
Přední splitter a zadní spoiler z kompozitu na bázi uhlíkových vláken s třístupňovou manuální regulací

KOLA

PŘEDNÍ KOLA
8,5J x 20
ZADNÍ KOLA
11J x 20
PŘEDNÍ PNEUMATIKY
Bridgestone Potenza Sport 245/30 R20
ZADNÍ PNEUMATIKY
Bridgestone Potenza Sport 305/30 R20

ŘÍZENÍ A ODPRUŽENÍ

ŘÍDICÍ SYSTÉM
Elektronický stabilizační systém (s integrovaným ABS a TCS)
TYP ODPRUŽENÍ
Magnetoreologické tlumiče
SYSTÉM ŘÍZENÍ
Elektromechanický posilovač řízení (EPS)

BRZDOVÝ SYSTÉM

Brzdové kotouče z keramického materiálu vyztuženého uhlíkovými vlákny (vpředu)
Type: CCM-Rdiameter: 390thickness: 34
Brzdové kotouče z keramického materiálu vyztuženého uhlíkovými vlákny (vzadu)
Typ: CCM-průměr: 360 mm tloušťka: 28 mm

BEZPEČNOST

AIRBAGY

ROZMĚRY

DÉLKA
4549 mm
ŠÍŘKA (MIMO ZPĚTNÁ ZRCÁTKA)
1945 mm
ŠÍŘKA (VČETNĚ ZPĚTNÝCH ZRCÁTEK)
2 236 mm
VÝŠKA
1 220 mm
ROZVOR
2 620 mm
SUCHÁ HMOTNOST
1339 kg
ROZDĚLENÍ HMOTNOSTI
41/59 %

SPOTŘEBA PALIVA

KOMBINOVANÁ SPOTŘEBA
13,9 l/100km
EMISE
331 g/km
EMISNÍ SMĚRNICE
Reg. EU 715/2007

driving_dynamics_title

AERODYNAMIKA

Nezbytnou součástí každého závodního vozu je aerodynamika dotažená do extrémních detailů. Lamborghini proto u nového modelu Huracán STO s homologací pro běžný silniční provoz využilo všechny své bohaté zkušenosti pro dosažení nejlepších aerodynamických vlastností. Proud vzduchu rozděluje v přední části vozu tzv. splitter, který vytváří efekt obráceného křídla a přitlačuje automobil k zemi. Vzduchové kanály na kapotě vytvářejí přítlak v přední části vozu a žaluzie zrychlují proudění vystupujícího vzduchu, snižují tak přetlak v blatnících a dále zvyšují přítlak. Dynamické chování vozu v zadní části zlepšuje centrální vertikální plocha – tzv. žraločí ploutev, a to zejména při průjezdu zatáčkou, vzduchová mřížka udržuje nízkou teplotu pod zadní kapotou a zadní difuzor udržuje správnou hodnotu přítlačné síly na zádi. Zadní křídlo je navrženo tak, aby bylo dosaženo požadovaného zvýšení aerodynamického přítlaku a současně omezeného odporu vzduchu. Jeho štěrbinová konstrukce umožňuje manuální nastavení tří poloh. Řidiči tak může přizpůsobit vyvážení přední části vozu různým jízdním stylům a tím ještě umocnit pocity automobilového sportu.

Spotřeba paliva a emisní hodnoty pro model Huracán STO- Kombinovaná spotřeba: 13.9 l/100km ; Kombinované emise CO2: 331 g/km (WLTP)