Vynikající hospodářské výsledky podpořilo maximální využití kapacity výroby modelu Revuelto, prvního modelu Lamborghini s plug-in hybridním pohonem a motorem V12, a premiéra modelu Urus SE, nové hybridní verze super SUV Lamborghini, která přispívá k získávání nových zákazníků a upevňování pozice značky na globálním trhu.
Paolo Poma, generální a finanční ředitel společnosti Automobili Lamborghini, uvedl: „Rok 2025 začal solidními výsledky, což potvrzuje kontinuitu cesty k udržitelnému finančnímu růstu. V kontextu současné nejistoty, obzvlášť v oblasti mezinárodního obchodu, se i nadále zaměřujeme na vytváření trvalé hodnoty pro naše akcionáře a zůstáváme u naší dlouhodobé vize postavené na silných finančních základech a ekologické odpovědnosti.“
Počty dodaných vozů v prvním čtvrtletí 2025 byly rovnoměrně rozloženy mezi tři klíčové obchodní regiony: 1368 vozů (+7 % v porovnání se stejným obdobím roku 2024) v regionu EMEA (Evropa, Střední východ, Afrika), 1034 vozů (+21 %) v zemích amerického kontinentu a 565 vozů (+14 %) v asijsko-pacifickém regionu. V čele žebříčku zemí figurují Spojené státy americké s 933 dodanými vozy následované Německem (366 vozů), Velkou Británií (272 vozů), Japonskem (187 vozů) a Itálií (143 vozů). Top 10 završuje Jižní Korea (134 vozů), Střední východ (104 vozů), Švýcarsko (95 vozů), Austrálie (85 vozů) a Francie s Monakem (76 vozů).
Rovnoměrné rozložení prodeje zrcadlí spolu s jeho geografickou vyvážeností správnost obchodní strategie společnosti Automobili Lamborghini, která pokračuje v posilování své globální přítomnosti a současně zachovává své silné kořeny v Itálii. Počty přijatých objednávek zůstávají vysoké, s dodací lhůtou více než dva roky v případě modelu Revuelto.
Uvedených výsledků bylo dosaženo v období rostoucí geopolitické nestability a nepříznivě se vyvíjející obchodní situace. Nejnovější obchodní opatření mezi Evropou a USA se do výsledků společnosti Automobili Lamborghini v prvním čtvrtletí ještě nepromítnula, italský výrobce supersportovních automobilů však i nadále bedlivě sleduje situaci a vyhodnocuje pravděpodobnosti scénářů budoucího vývoje a příslušné dopady na podnikání. Společnost znovu zopakovala, že podporuje mezinárodní obchod na základě společných pravidel, otevřených trhů a stabilních vztahů mezi globálními ekonomikami, v přesvědčení, že ochranářská opatření by mohla mít negativní vliv na růst, konkurenceschopnost a rozvoj.