LAMBORGHINI 400 GT 2+2 VZDÁVÁ POCTU BEATLES

5. říjen 2022

Lamborghini se vydalo na velmi speciální londýnské turné v Lamborghini 400 GT 2+2 z Abbey Road Studios do Savile Row a mnoha slavných ulic mezi tím. Byla to cesta, která pomohla definovat nejúspěšnější a nejvlivnější světovou kapelu The Beatles, kterým Lamborghini v den 60. výročí jejich debutového singlu „Love Me Do“, vydaného 5. října 1962, vyzná poctu. Prakticky celou svou produkci na Abbey Road, včetně „Love Me Do“, když 30. ledna 1969 naposledy živě vystoupili na střeše jejich sídla Savile Row Apple Corps, Lamborghini 400 GT 2+2, Rosso Alfa (červená) s interiérem Nero (černý) parkovala na ulici pod ním. Vůz je vidět v nedávném oceněném dokumentu o Beatles režiséra Petera Jacksona Get Back.

Všichni čtyři členové kapely byli automobiloví nadšenci, ale Sir Paul McCartney se nechal zlákat především lákadlem Lamborghini 400 GT 2+2. Mnoho zdrojů naznačuje, že v době, kdy The Beatles nahrávali své „White Album“ v roce 1968, včetně nesmrtelného „Let It Be“, kterým ukončili svou kariéru, McCartney jedno vlastnil. I když chyběla oficiální dokumentace, která by to dokazovala.

Lamborghini 400 GT 2+2 bylo uvedeno na trhu v roce 1966, pouhé tři roky po založení Automobili Lamborghini. Navzdory počátkům společnosti byl 400 GT 2+2 již považován za jeden z nejlepších grand tourerů dostupných na trhu. Bylo to dokonalé vyjádření původního konceptu Ferruccia Lamborghiniho vytvořit nejrychlejší, nejpohodlnější a nejkrásnější GT a díky konfiguraci 2+2 bylo také docela praktické. Byl navržen Carrozzeria Touring, tehdy jednou z předních firem z hlediska stylu a vysoké kvality řemeslného zpracování, a vybaven 4litrovým motorem DOHC V-12, jehož architektura je dodnes ochranná známka Automobili Lamborghini.

V tomto nejnovějším videu Lamborghini Dylan Jones OBE, anglický novinář, autor a hlasatel, který při mnoha příležitostech vedl rozhovor se Sirem Paulem McCartneym, sleduje tuto fascinující cestu a zavede nás zpět do šedesátých let, abychom prozkoumali vliv Londýna na skladatele a éru, kterou on a ostatní členové kapely formovali tak hluboce.

„Londýn byl místem, odkud McCartney čerpal inspiraci. Londýn, město, které ovlivnilo jeho psaní, tvůrčí procesy a bezmeznou zvědavost,“ říká Jones. „Pokud se dříve považoval spíše za tradicionalistu, rychle se pohybující změny, ke kterým dochází v londýnské undergroundové kultuře, ho povzbudily, aby prozkoumal svou kreativitu a stále spolupracoval s Johnem Lennonem na vytvoření řady hudebních mistrovských děl, která zůstávají nepřekonatelná.“

news_event_detail_button_all