ZÁŽITEK Z DOBRODRUŽSTVÍ S LAMBORGHINI V OMÁNU

20. prosinec 2023

Kouzelná ománská kultura a krajina ve spojení s pětihvězdičkovým luxusem a jedinečnými zážitky utvářely event Lamborghini Esperienza Avventura v Ománu, který přivítal exkluzivní skupinu hostů z celé Evropy. Každý ze čtyřdenních výletů začínal příjezdem hostů do Maskatu a pobytem v prvním ze tří míst - proslulým plážovým letoviskem The Chedi.

 

Hosté začali uvítací večeří ve slavném pětihvězdičkovém pobřežním hotelu. Hned druhý den ráno opustili Chedi v jednom z osmi vozů Urus S za doprovodu tří profesionálních řidičů Lamborghini. Během prvního dne urazili více než 330 km. Po přestávce na kávu na útesu s bílým pískem pláže Fins se Urus S pustil do náročných drsných offroad oblastí vedoucí do pohoří Hajar. Oběd proběhl na náhorní plošině Salmah (1 500 metrů nad mořem) s tradičními vesnicemi, podzemními jeskyněmi a hrobkami. Prohlídka pak zamířila do nekonečných dun Wahiba Sands, kde si hosté užili noc exkluzivního pouštního glampingu, kde hosty přivítala místní ománská beduínská kapela a zažili tradiční večeři pod hvězdami.

Druhý den jízdy se ekipa zastavila na dopolední prohlídku v přírodním parku Wadi Indam, který je považován za jeden z největších v celém sultanátu. Poté se karavana vydala do města Nizwa ze 17. století, významné pevnosti v ománské historii, kde si účastníci mohli prohlédnout starobylou pevnost a imámův hrad. Super SUV prokázalo své bezkonkurenční schopnosti: ukrajovalo kilometry silnice a vypořádalo se s pískem a drsným terénem, až dorazilo na oběd do zničené vesnice Birkat Al Mouz uprostřed datlových a banánových plantáží. Poslední etapa 280km jízdy podmanivou krajinou zavedla hosty do exkluzivního hotelu Alila Jabal Akhdar, který se tyčí na vrcholu útesu ve výšce více než 2000 metrů nad mořem. Večeře probíhala na palubě s úchvatným výhledem na okolní kaňon za doprovodu zvuku místního loutnisty.

Poslední den se klienti vydali na více než 200 km dlouhou cestu zpět do The Chedi, Maskatu a přebrodili řeku Wadi Dabaun v Urusu S. Tato SUV je ve všestranném luxusu převezla přes 821 km všemožných terénů. Autentické a exkluzivní zážitky v kombinaci s vhledem do ománské kultury, která se vyznačuje velkou pohostinností, byly nezapomenutelné a hosté Lamborghini odjížděli z Ománu plni vzpomínek – nejen na tak rozmanitou zemi, ale i na Urus S, který přinesl tolik jedinečných a nezapomenutelných emocí a zážitků z jízdy.

news_event_detail_button_all