NEW LAMBORGHINI URUS: NASTAVENÍ REKORDU NA PIKES PEAK

10. srpen 2022

Nové Lamborghini Urus jen pár dní před oficiálním představením. Upoutalo na sebe pozornost tím, že stanovilo nový schválený výrobní rekord SUV na vysokohorské trati nejslavnějšího závodu na světě do kopce, Pikes Peak International Hill Climb v Coloradu, který letos pořádá 100. ročník.

 

 

Závodník Simone Faggioli, šampion v časové zkoušce a testovací jezdec Pirelli, se pustil na trať se 156 zatáčkami startujících z nadmořské výšky 2 862 metrů. 20 km s přírůstkem nadmořské výšky 1 439 metrů a průměrným sklonem 7%, které překonaly cílovou čáru ve výšce 4 302 metrů s rekordním časem 10:32,064 oproti času 10:49,902 Bentley Bentayga v roce 2018.

 

 

„Rozhodnutí postavit se na Pikes Peak zapadá do Lamborghini Expect the Unexpected spirit,“ komentoval Rouven Mohr, šéf technického oddělení Automobili Lamborghini, „a demonstruje naprosto vynikající výkon nového Urusu.“

 

 

Kokpit, sedadla a bezpečnostní pásy vozu, který je vybaven standardním motorem twin-turbo V8, byly upraveny tak, aby vyhovovaly bezpečnostním předpisům trati „race to the clouds“. Co se týče pneumatik, Společnosti Pirelli a Lamborghini spolupracovali na vytvoření SUV verze polokluzké pneumatiky Pirelli P Zero Trofeo R, aby se zvýšila její univerzálnost nezbytná pro zlepšení výkonu jak na suchém asfaltu s vysokými teplotami, tak na mokrých površích s chladnějšími teplotami.

 

 

news_event_detail_button_all