LAMBORGHINI JE TOPGEAR.COM VÝROBCEM ROKU

29. listopad 2023

Značka Automobili Lamborghini byla vyhlášena Výrobcem roku v rámci BBC TopGear.com Awards 2023. TopGear popsal značku Lamborghini jako „chápající současné prostředí supersportovních vozů lépe než kdokoli jiný. Rozumí tomu, co lidé chtějí nejen od aut, ale i od značky samotné. Jednoduše řečeno: Lambo vždy vypadá, že se baví.“


 

Předseda představenstva a generální ředitel Automobili Lamborghini Stephan Winkelmann převzal cenu od redaktora časopisu Top Gear Jacka Rixe, kterému během londýnské akce pomáhala komička Ellie Taylorová. 

„Ocenění a uznání od médií jsou vždy prestižním uznáním, ať už se týkají konkrétních modelů nebo aspektů naší organizace,“ řekl Stephan Winkelmann. „Toto ocenění je významným uznáním 360stupňového přístupu, který naše italská supersportovní značka uplatňuje v našem každodenním byznysu. Jménem celého týmu Lamborghini je pro mě ctí přijmout toto ocenění od média, které je samo o sobě celosvětovou autoritou fascinujícího a rychle se rozvíjejícího automobilového průmyslu.“

Said Jack Rix, “Lamborghini has had an exceptional year: keeping the V12 alive with hybrid tech in the Revuelto; proving the answer isn’t always more power with the off-road Sterrato; and showing us a window into its future with the Lanzador concept. And to top it all it’s going racing again at Le Mans next year. Lamborghini is a company on a roll and long may it continue.”

Jack Rix dodal: „Lamborghini má za sebou výjimečný rok: udržuje motor V12 při životě díky hybridní technologii v Revueltu, s terénním Sterratem dokazuje, že odpovědí není vždy větší výkon a ukazuje nám okno do své budoucnosti s konceptem Lanzador. A k tomu všemu bude Lamborghini příští rok opět závodit v Le Mans. Lamborghini je firma na vzestupu a přeju si, ať to bude ještě dlouho pokračovat." Během roku 2023 Lamborghini realizovalo globální uvedení Lamborghini Revuelto, supersportovního vysoce výkonného elektrifikovaného vozidla V12 (HPEV); celosvětově byly zahájeny dodávky již vyprodaného Huracán Sterrato; byl představen koncept čtvrtého plně elektrifikovaného modelu Lanzador; bylo odhaleno závodní auto LMDh, které se příští rok zúčastní mistrovství světa vytrvalostních závodů FIA World Endurance Championship včetně 24 hodin Le Mans a IMSA Weathertech SportsCar Championship včetně 24 hodin Daytona. Společnost Automobili Lamborghini pokračovala v ohlašování rekordních prodejů a obchodních výsledků v průběhu roku 2023 spolu s panoramou vývoje nových technologií. Představila také iniciativy v oblasti udržitelnosti a rozvoje své dealerské sítě tak, aby se přizpůsobila rostoucímu vozovému parku a plně hybridní modelové řadě představené od roku 2024 (včetně PHEV Urus Super SUV a nástupce Huracánu).

 

news_event_detail_button_all