SVĚTOVÉ FINÁLE LAMBORGHINI 2023 UKONČILO SEZONU SUPER TROFEO

20. listopad 2023

Desáté světové finále Lamborghini, uskutečněné na okruhu Vallelunga, znamená konec sezóny 2023 poháru Super Trofeo v Evropě, Asii a Severní Americe. Tato série vytvořila rekordy jak v počtu registrovaných vozů, tak v návštěvnosti a zároveň avizovala, že světové finále 2024 se bude konat na trati v Jerez de la Frontera.

Světové finále Lamborghini oslavuje svět motoristického sportu Lamborghini: v paddocku Vallelunga bylo přítomno 15 vozů Lamborghini Essenza SCV12 a Huracán STO SC k tomuto 10. výročí. Desátý ročník světového finále Lamborghini skončil ve Vallelunze rekordní akcí, které se během víkendu zúčastnilo přes 10 000 diváků. Dav fandů, který se shromáždil u trati během 5denní akce, byl nejen svědkem 12 závodů s více než 90 registrovanými vozy, ale také obdivoval 15 hypercarů Lamborghini Essenza SCV12 přijíždějících z celého světa. Ty se předvedly ve čtyřech vyhrazených okruzích, kde se střídaly se závody Lamborghini Super Trofeo.

Během víkendu se boxová ulička a paddock proměnily v exhibici oslavující 10 let Squadra Corse. Nejzaplněnější garáž víkendu byla jednoznačně ta s modelem LMDh SC63, který bude debutovat v nadcházející sezóně ve FIA WEC a americkém šampionátu IMSA Sportscar Championship. Kromě toho veřejnosti viděla 15 vozů Essenza, které se neúčastnily závodů na trati, zatímco 39 týmů z celého světa našlo prostor pro podporu vozů Super Trofeo EVO2 závodících s pneumatikami Hankook.

V sobotu 18. listopadu se dveře konferenčního centra ACI Vallelunga otevřely pro večírek Gala Night, kde proběhla korunovace šampionů kontinentální série. Během večera zazněla prohlášení týkající se sportovní sezóny 2024: Jerez de la Frontera bude hostit 11. ročník světového finále Lamborghini mezi 21. a 24. listopadem – bude to návrat na iberskou dráhu od premiéry v roce 2019. Tovární jezdci Lamborghini Andrea Caldarelli a Daniil Kvjat byli oficiálně potvrzeni v posádce, která bude závodit na IMSA a WEC na Lamborghini SC63. Kromě toho vítal týmy, jezdce a partnery u vchodu do Kongresového centra vůz Huracán STO SC. Unikátní a jedinečné Lamborghini Opera Unica vybavené novou sadou Performance Kit, vyvinutou společností Lamborghini Squadra Corse, bylo představeno ve stejný týden jako participace na Movemberu.

Listopad pro Automobili Lamborghini znamená také Movember. Sdružení s cílem globálně informovat a získávat finanční prostředky na financování léčby některých mužských zdravotních problémů mělo během akce prostor ve stánku zřízeném ve spolupráci s Gillette. Světové finále Lamborghini 2023 ve Vallelunze bylo také poprvé certifikováno jako udržitelná událost od TÜV Italia: s certifikací UNI/ISO 20121:2013. Udržitelné řízení akce pokrývalo různé oblasti zaměření: od nakládání s odpady podporujícími třídění až po snižování emisí z mobility zaměstnanců díky elektrickým skútrům a golfovým vozíkům. Byla aktivována spolupráce s místními společnostmi v oblasti řízení stravování, poskytování bio nápojů a potravin z místních zdrojů. Navíc během tří dnů závodů byl ve spolupráci s Food Bank of Rome zahájen program obnovy jídla, které bylo poté darováno farnosti San Giovanni Battista. Velká pozornost byla věnována rovněž použitým materiálům, minimalizaci obalů a jednorázových plastů nahrazovaných biokompostovatelnými příbory a recyklovatelnými hliníkovými nádobami.“