SC63: LAMBORGHINI ODHALUJE PROTOTYP LMDH

13. červenec 2023

Pro divizi Motorsport společnosti Automobili Lamborghini je to vzrušující den. Festival rychlosti v Goodwoodu byl dnes vzrušující kulisou pro odhalení SC63, prvního hybridního vytrvalostního závodního prototypu Lamborghini Squadra Corse.

S modelem SC63 se Lamborghini nadále ubírá novým směrem elektrifikace a hybridizace, který si značka stanovila, a uplatňuje tuto inovativní výzvu v programu Motorsport. Díky zcela novému 3,8litrovému motoru V8 s dvojitým turbodmychadlem vyvinutým speciálně pro závodění, karoserii navržené Lamborghini Centro Stile v úzké spolupráci se závodním designérským týmem a dalším inovativním designovým a technologickým aspektům je SC63 klenotem, na který můžeme být hrdí. .

„SC63 je nejpokročilejší závodní vůz, jaký kdy Lamborghini vyrobilo,“ říká Stephan Winkelmann, předseda představenstva a generální ředitel Lamborghini. „Příležitost soutěžit v některých z největších vytrvalostních závodů na světě s hybridním prototypem je v souladu s naší vizí budoucnosti vysoce výkonné mobility. SC63 LMDh je pro naši Squadra Corse krokem do nejvyšší úrovně a do budoucnosti motoristického sportu.

Technický ředitel Lamborghini Rouven Mohr dodává: „Motoristický sport je pro nás cenným a náročným zkušebním prostředím pro naši technologii. SC63 je vzrušující výzvou z technického i lidského hlediska. Vývoj našeho spalovacího motoru, aerodynamicky účinné karoserie a celkového technického balíčku je proces, který nás nutí neustále zvyšovat naše vlastní standardy.“

Budoucnost pro SC63 je skutečně náročná a vzrušující. Vozidlo je naplánováno na závody ve třídě Hypercar mistrovství světa vytrvalostních závodů FIA 2024, včetně 24 hodin Le Mans, a ve třídě GTP v poháru vytrvalostních závodů IMSA WeatherTech Sports Car Championship. Italský závodní tým Iron Lynx je partnerem, kterého si Lamborghini vybralo, aby vedl vůz v mezinárodní soutěži.

„Letos si připomínáme nejen 60. výročí naší značky, ale také 10. výročí Squadra Corse, divize motoristického sportu Lamborghini,“ říká Giorgio Sanna, ředitel motoristického sportu Lamborghini. „Během posledního desetiletí jsme dosáhli skvělých výsledků. Počínaje nulou jsme vyhráli některé z nejprestižnějších vytrvalostních závodů v kategorii GT pro naše sériově vyráběné závodní vozy. Patří mezi ně tři výhry ve třídě na 24 hodin Daytona a dvě výhry v řadě na Sebring 12 hours. Nyní jsme připraveni na to, co je naším největším krokem do budoucnosti motorsportu, když se poměříme s nejlepšími výrobci na světě.“

news_event_detail_button_all