ROMAIN GROSJEAN JE OFICIÁLNÍ ŘIDIČ LAMBORGHINI SQUADRA CORSE

6. prosinec 2022

Lamborghini Squadra Corse oznamuje příchod Romaina Grosjeana jako oficiálního továrního jezdce s Iron Lynx.

Rok 2023 bude pro všestranného francouzsko-švýcarského řidiče rokem plným výzev. Kromě účasti v kampani GT sehraje klíčovou roli při vývoji projektu Lamborghini LMDh.

Romain Grosjean, jezdec za Formule 1 a vítěz mnoha titulů v monopostech, se také zúčastnil různých soutěží GT. Vyhrál závod při svém debutu ve světovém šampionátu FIA GT1 a poté závodil v posledních sezónách v sérii IndyCar. Jeho debut v roli oficiálního jezdce Lamborghini bude na 24hodinovém závodě Daytona za volantem Huracánu GT3 EVO2, který řídí Iron Lynx. 

Grosjean se také připojí ke Caldarellimu a Bortolottimu jako testovací jezdec pro vůz LMDh, se kterým bude v roce 2024 závodit ve FIA ​​World Endurance Championship a IMSA WeatherTech Sports Car Championship společně se stejným partnerem týmu Lamborghini Iron Lynx. Odhodlání, nadšení a osobní zapojení vycházejí ze slov Romaina Grosjeana, když mluví o programu na příští rok a Lamborghini, když říká, že je to „taková ikonická značka pro každého, kdo miluje auta, včetně mě a mých dětí“.

Při přivítání jezdce narozeného v Ženevě Giorgio Sanna, vedoucí oddělení motoristického sportu Lamborghini, také vyjádřil své nadšení a prohlásil, že je netrpělivý, „až uvidí Romaina na trati v Daytoně“ a „doufá, že to může být začátek velmi úspěšného partnerství do budoucna. “

news_event_detail_button_all