PRVNÍ ROČNÍK AKCE LAMBORGHINI ARENA BYL ÚSPĚŠNÝ

8. duben 2024

O víkendu 6. až 7. dubna se konal první ročník akce Lamborghini Arena, která byla největším podnikem svého druhu v historii značky. Nevšední událost byla určena pro nadšené fanoušky značky Lamborghini, majitele vozů Lamborghini a zaměstnance společnosti, kteří se sešli na závodním okruhu Imola, kde na ně čekal bohatý program oslavující minulost i budoucnost milovaného automobilového velikána. Akce nabízela řadu exkluzivních zážitků a vyhrazených zón, v nichž se mohli účastníci ponořit do světa značky Lamborghini od životního stylu až po motoristický sport.


„Lifestylová vesnička“ byla zaměřena na designérské centrum Lamborghini Centro Stile, originální příslušenství Accessori Originali a lifestylové nabídky partnerů značky Lamborghini. Nechyběla ani dětská zóna pro mladší hosty. Lifestylový svět mohli účastníci objevovat také aktivitami, jakým je padel. Značka Babolat, partner Lamborghini, představila při této příležitosti novou raketu a pro své hosty zorganizovala padelové utkání mezi vrcholovými profesionálními padelisty.

Lifestylová část DNA značky Lamborghini se dále projevila exkluzivní večerní party, která se konala v sobotu 6. dubna na výstavišti Bologna Fiere. V průběhu této jedinečné akce byly hostům dopřány kulinářské zážitky nejvyšší úrovně. Na účastníky čekala také četná překvapení, mezi nimiž nechybělo ani odhalení vozu Revuelto Ad Personam. Prvotřídní byl rovněž zábavní program tohoto večera, který zahrnoval nejen speciální vystoupení DJ, ale i exkluzivní koncert italské elektronické skupiny Planet Funk, jejíž členové po návštěvě muzea Lamborghini a vlastních zážitcích na závodním okruhu Imola předvedli účastníkům večera jedinečné vystoupení.

Během oslavy byla zvláštní pozornost věnována budoucnosti. A to v první řadě odhalením jedinečné verze modelu Revuelto vytvořené individualizačním programem Lamborghini Ad Personam. Revoluční vysokovýkonný elektrifikovaný vůz vystavil v sobotu 6. dubna na odiv osobitý barevný design a interiér, který vyvolal u účastníků večerní party neskrývaný úžas.

Při vstupu do budoucnosti nesmíme opomenout ani svět e-sportů. Na akci Lamborghini Arena měla svou vyhrazenou zónu Moza, partner Lamborghini a vedoucí značka v oblasti simulačních systémů. Díky pěti profesionálním simulátorům mohli hosté zažít vzrušení z virtuálního řízení závodního vozu Huracán Super Trofeo EVO2 na závodním okruhu Imola.

Vůz Super Trofeo byl ale také hmatatelným protagonistou víkendu. Jezdci testovali svůj Huracán na stejném závodním okruhu, který bude v dubnu hostit první podnik poháru Lamborghini Super Trofeo.
Na závodní okruh vyjel rovněž hypersportovní vůz Essenza SCV12. Majitelé měli příležitost řídit své výjimečné vozy na závodním okruhu po celý víkend.

Akce Lamborghini Arena byla samozřejmě také oslavou velkolepé minulosti značky Lamborghini. Po celý víkend byly vystaveny historické modely, jakými jsou Miura, Countach a Diablo. Zvláštní zóna byla vyhrazena centru Lamborghini Polo Storico, které má na starosti historické vozy a archiv společnosti. Centrum Polo Storico u této příležitosti vystavilo ikonický model Formule 1, který spojuje značku Lamborghini se závodním okruhem Imola.

 

„Lamborghini Arena je oslavou lásky a vášně lidí pro naši značku. Jsme extrémně hrdí na to, že se nám podařilo zorganizovat tak výjimečnou akci, obzvláště s ohledem na mimořádně významné období, jímž prochází naše společnost, která loni oslavila své 60. výročí a letos ji čeká proces kompletní hybridizace,“ řekl Stephan Winkelmann, předseda představenstva společnosti Automobili Lamborghini. „Důležité okamžiky chceme i nadále sdílet s našimi fanoušky. Naším cílem je soustředit na jedno místo celý svět značky Lamborghini, aby si ho mohli užívat všichni – klienti, fanoušci a zaměstnanci. Tato dvoudenní oslava proběhla v ryzím stylu značky Lamborghini a jsme na ni velmi hrdí.“

 

news_event_detail_button_all