PŘES 1600 LAMBORGHINI V ULICÍCH SVĚTA PODPORA MOVEMBER

5. prosinec 2023

Lamborghini je i nadále v první linii, pokud jde o podporu sdružení, které se stará o zdraví mužů. Více než 1600 vozů Lamborghini, koordinovaných 100 prodejci po celém světě: to byla participace Automobili Lamborghini na akci Movember, které se aktivně účastní již třetí rok v řadě. Hnutí Movember, založené v Londýně v roce 2003, si klade za cíl informovat a získávat finanční prostředky po celém světě na léčbu určitých zdravotních problémů mužů, včetně rakoviny prostaty, varlat, duševního zdraví a sebevražd.

 

Proto prodejci a zákazníci Lamborghini po celý listopad organizovali a účastnili se „Býčího běhu“: srazu vozů zdobených lepicími kníry, které si majitelé speciálně pro tuto příležitost aplikovali na kapoty svých Lamborghini. Největší shromáždění se konalo v Newport Beach v USA s 80 zúčastněnými vozy. Dále následovalo Beverly Hills s 60 vozy. Stephan Winkelmann, předseda představenstva a generální ředitel Automobili Lamborghini, poznamenal: „Doufáme, že i letos jsme Movemberu cenným způsobem přispěli. Na celém světě bylo tolik registrací a iniciativ! Jsme hrdí na to, že se můžeme podílet na zvyšování povědomí v tak důležitých otázkách. Doufáme, že naše podpora bude příkladem pro ostatní, protože v těchto případech je každé malé gesto nápomocným kouskem k dosažení cíle.“

 

Kromě „Býčích běhů“ byla v průběhu měsíce zorganizována řada dalších iniciativ. Na oficiálních stránkách Movemberu proběhla sbírka iniciovaná přímo Automobili Lamborghini, která umožnila letos darovat asociaci více než 230 000 eur. Další obzvláště úspěšnou iniciativou byla spolupráce s Gillette během světového finále na okruhu Vallelunga v Římě. Během závodů připravila společnost Gilette stánek, který při této příležitosti navštívil jeden ze zakladatelů sdružení a vedoucí pracovníci Lamborghini, kteří si společně upravili vousy a kníry na znamení podpory Movemberu.

 

Dále zahájila značka ze Sant’Agata Bolognese projekt s boloňským fotbalovým klubem s cílem šířit poselství Movemberu ještě více. U příležitosti mistrovského utkání série A mezi Bolognou a Laziem Řím byl před stadionem Renato Dall’Ara v Bologni vystaven supersport Huracán Tecnica. Vůz zdobilo několik QR kódů spojených s exkluzivním obsahem sociálních médií a nepublikovanými rozhovory s hráči o důležitosti duševního zdraví a tématu prevence rakoviny. Měsíc věnovaný Movemberu skončil řadou úspěšných aktivit a pozitivních výsledků dosažených Automobili Lamborghini, ale poslání zvyšovat povědomí o mužském zdraví nekončí s koncem měsíce - jde o celoroční úsilí.

news_event_detail_button_all