OSLAVA LAMBORGHINI GALLARDO

20. červenec 2023

Dvacet let Lamborghini Gallardo. Ikonické „baby Lambo“ debutovalo v roce 2003 jako důsledek myšlenky, která sahá až do počátku 70. let, kdy si Ferruccio Lamborghini začal představovat výhody Lamborghini menších rozměrů. Odtud se v roce 1987 zrodil projekt L140, jehož cílem bylo vytvořit kompaktnější Lamborghini – mise, která byla nakonec splněna s Gallardem.

Cesta ke Gallardu oficiálně začala v roce 1998, kdy byla myšlenka instalace 10válcového motoru přehodnocena, aby se vytvořilo něco, co dosud v autě Lamborghini nebylo. Motor nainstalovaný v prvním Gallardu byl 5litrový, 10válcový V90 DOHC se čtyřmi ventily, který poskytoval výkon 500 HP pro nejmodernější výtvor.
Mimořádné vozidlo se mohlo pochlubit také 6stupňovou převodovkou vybavenou dvou- a trojkuželovými synchronizátory poslední generace a celohliníkovým konstrukčním podvozkem.

Design Lamborghini Gallardo je také ikonou sám o sobě. Designový projekt začal v roce 2000 a výsledkem bylo jedinečné spojení formálních atributů Lamborghini do samostatného celku. Silný vliv letectví, kterým se konstruktéři inspirovali, dal vzniknout vozu, který se stal legendárním pro svou kompaktní atletickou povahu.

V letech 2003 až 2013, kdy poslední Gallardo opustilo výrobní linku, vyjelo mnoho edicí Lamborghini Gallardo ze Sant’Agata Bolognese – vůz bude navždy vzpomínat na působivý způsob, jakým kombinuje výkon s ovladatelností a spolehlivostí s každodenní praktičností. Opravdový klenot modelu, jehož 20. výročí si chce Lamborghini udělat chvilku a oslavit dnes.

V průběhu deseti let bylo Lamborghini Gallardo vyrobeno celkem 14 022 kusů a prodáno ve 45 zemích. Tato čísla skutečně zařadila Gallardo do síně slávy jako jeden z nejlépe hodnocených supersportovních vozů v automobilové historii.

news_event_detail_button_all