NOVÝ PRODEJNÍ REKORD LAMBORGHINI V ROCE 2021

12. leden 2022

V roce 2021 zaznamenala automobili Lamborghini své historicky nejlepší prodejní výsledky s 8 405 dodanými vozy po celém světě. Vítězná růstová strategie vedla k tomu, že prodeje vzrostly o 13 % ve srovnání s rokem 2020, což přineslo dvouciferný růst na všech třech makrotrhech Lamborghini: v Americe (+14 %), Asii a Tichomoří (+14 %) a EMEA (+12 %). 

Modely, které přispěly k překonání prodejního rekordu, byly SUV Urus Super s 5 021 dodanými kusy, Huracán poháněný motorem V10 s 2 586 dodanými kusy a V12 Aventador se 798 dodanými kusy. 

Historický rekord přišel po náročném dvouletém období pro všechna průmyslová odvětví, což značí schopnost Lamborghini prosperovat i v těžkých časech. 

"Tento rekord nám potvrdil tři věci: pevnost našeho strategického plánu, vynikající mezinárodní pověst naší značky a výjimečnou profesionalitu a tvrdou práci našich prodejců, kteří pokračovali v investicích po našem boku v náročné a nejisté době," říká Stephan Winkelmann, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Automobili Lamborghini. 

Rok 2022 vypadá pro značku také slibně, s rozsáhlým portfoliem objednávek, které již pokrývá téměř celou výrobu plánovanou na tento rok. 

news_event_detail_button_all