NOVÝ COUNTACH LPI 800-4: BUDOUCNOST JE NAŠÍM ODKAZEM

13. srpen 2021

 

Lamborghini představuje provedení Countach LPI 800-4 coby připomínku oslavující 50. výročí kultovního modelu, který v roce 1971 navždy proměnil svět moderních supersportů, inspiroval všechny následovníky a současně zhmotnil samotnou podstatu genetické výbavy vozů Lamborghini. Tuto novou a kompletně přepracovanou verzi, dostupnou v pouhých 112 kusech, charakterizuje ještě více vizionářský a futuristický design, předurčený opět změnit pravidla hry a prošlapat cestu do nové mimořádné éry automobilového světa. 

 

Název s příchutí úžasu

Countach LPI 800-4 je okamžitě rozpoznatelný jako vrcholná podoba generace Countach – čímž dokládá dlouhodobý vizuální efekt původního modelu, kultovního vozu 80. let minulého století a symbolu motorismu a ultra-cool životního stylu. Samotný název Countach – v piemontském dialektu „překvapení“ nebo „úžas“ (vyslovuje se „kůn-tač“) – je jedním z mála označení modelů Lamborghini, které není spojeno s býky. 

Bezkonkurenční design

Dokonalé proporce a futuristický styl: nový Countach LPI 800-4 je novou interpretací výrazné siluety klasického modelu s ještě čistšími základními křivkami a okamžitou rozpoznatelností. Čisté křivky, motor V12 uložený podélně před zadní nápravou, kultovní vertikálně otevírané dveře, vestavěné přívody vzduchu a nepřehlédnutelné „žraločí žábry“ plus nekonečný výběr barev od tradičních odstínů jako Giallo Countach a Impact White až po moderní nuance odstínů Viola Pasifae nebo Blu Uranus proměňují tento kousek v samotnou esenci vizionářské genetické výbavy Lamborghini. 

 

Opojný systém pohonu

Zaujme nejen dechberoucím designem, ale i jízdními schopnostmi té nejvyšší úrovně. Agregát V12 6,5 litru 780 CV pro nový Countach ve spojení se 48V elektromotorem uloženým přímo na převodovce (dodatečných 34 CV) je jedinečnou ukázkou hybridní architektury Lamborghini, která přináší přímé propojení mezi elektromotorem a koly při zachování čistokrevného chování V12. Díky systémovému výkonu 814 CV se vůz chlubí i pozoruhodnou maximální rychlostí 355 km/h. 

 

Rychlý jako vítr, lehký jako pírko

Podvozek i všechny panely samonosné karoserie jsou vyrobeny z uhlíkových vláken, což znamená optimální kombinaci nízké hmotnosti a vysoké torzní tuhosti. Countach LPI 800-4 se tak pyšní suchou hmotností 1595 kg s poměrem suché hmotnosti a výkonu 1,95 kg/CV. Variabilní přívody vzduchu s využitím pokročilých technologií 3D tisku a fotochromatická skleněná střecha – kterou lze jedním klepnutím proměnit z matné v transparentní – nám připomínají, že i přes inspiraci historií tento vůz vypadá jako pohlednice automobilové budoucnosti 21. století. 

 

 

Absolutní jízdní schopnosti

Nový Countach LPI 800-4 disponuje systémem pohonu všech kol optimalizovaným s ohledem na všechny nové aktivní systémy; jmenovitě systém natáčení zadních kol zajistí špičkové schopnosti i při jízdě na površích se zhoršenou přilnavostí. Přední i zadní tlumiče modelu Countach LPI 800-4 umožňují přizpůsobovat chování systému odpružení v závislosti na stavu vozovky a jízdním režimu, který řidič navolí přímo přes 8,4" dotykový displej HDMI vč. funkcí konektivity a podpory Apple CarPlay. 

 

Citace Stephana Winkelmanna, předsedy představenstva a generálního ředitele Automobili Lamborghini

Countach LPI 800-4 se dnes představil ve světové premiéře na americké přehlídce „The Quail: A Motorsports Gathering“ ve skvostném lakování Bianco Siderale s tóny Blu Perlato (jako připomínka modelu Countach LP 400 S zakladatele Ferruccia Lamborghiniho) v kombinaci s tradičním červeno-černým koženým interiérem. 

 

Komentuje Stephan Winkelmann, předseda představenstva a generální ředitel Automobili Lamborghini: „Countach LPI 800-4 je vizionářským modelem této doby, přesně jako jeho předchůdce. Countach, jedna z nejdůležitějších automobilových ikon, zhmotňuje nejen design a technologie Lamborghini, ale bezezbytku reprezentuje naši filozofii, která dokáže posouvat hranice, dosahovat nečekaného a vstupovat do kromobyčejného světa snů.“

 

Objevte Countach LPI 800-4 >
 

news_event_detail_button_all