NEJVĚTŠÍ INVESTICE V HISTORII AUTOMOBILI LAMBORGHINI

12. leden 2024

Zelená od regionu k realizaci plánu rozvoje předloženého Ministerstvu průmyslu a Made in Italy

Ambiciózní plán Direzione Cor Tauri, pod nějž v rámci automobilky Lamborghini spadá elektrifikace budoucích modelů a dekarbonizace celého výrobního řetězce, se stále rozrůstá. Jde o největší investici v historii společnosti Automobili Lamborghini.

V úterý 9. ledna 2024, se konala schůzka mezi managementem Lamborghini a představiteli regionu Emilia-Romagna. Zde se mělo potvrdit, že společnost Invitalia schválila první krok smlouvy o rozvoji „COR TAURI“. Plán byl předložen Ministerstvu průmyslu s cílem zajistit dotaci ve výši více než 100 milionů EUR, který by doplnil již tak značné investice.

Invitalia - Národní agentura pro vnitřní investice a rozvoj podnikání - která spadá pod Ministerstvo financí, potvrdila, že přístupová fáze smlouvy o rozvoji byla úspěšně dokončena a že návrh splňuje všechny formální požadavky pro postup do dalších předběžných fází. Region Emilia-Romagna dal zelenou přístupu do druhé fáze žádosti. Finanční prostředky půjdou na podporu strategických investic, jejichž cílem je umožnit úplný přechod k dekarbonizaci vozidel společnosti Lamborghini.

Stephan Winkelmann, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Automobili Lamborghini, poznamenal: „Náš ambiciózní program Direzione Cor Tauri, který zároveň představuje dosud největší investici společnosti, úspěšně pokračuje. Přístup k těmto finančním prostředkům, které poskytuje Ministerstvo průmyslu a Made in Italy, dokazuje kvalitu našeho projektu. Tato částka pomůže realizovat fázi výzkumu a vývoje a získat nové zaměstnance, kteří budou zařazeni do specifického kontextu elektrifikace." 

Investice do průmyslu a rozsáhlý program výzkumu a vývoje, který je v rámci této iniciativy plánován, jsou prvními kroky k přechodu na úplnou elektrifikaci modelové řady Lamborghini a konkrétním symbolem závazku společnosti k udržitelnosti. S očekávaným nárůstem počtu zaměstnanců o přibližně 500 lidí si program Direzione Cor Tauri klade za cíl konsolidovat italský a regionální dodavatelský řetězec automobilového průmyslu a podpořit jeho přechod k elektrifikaci. Rozšíření výrobního závodu o vysoce ekologicky udržitelná řešení umožní vytvoření výzkumné infrastruktury v rámci přípravy na vývoj nové řady elektrických vozidel a také posílení tří zapojených výrobních oddělení.

„Projekty, jako je ten, který předložila společnost Automobili Lamborghini," zdůraznili prezident regionu Emilia-Romagna Stefano Bonaccini a regionální radní pro hospodářský rozvoj a zelenou ekonomiku, práci, vzdělávání a mezinárodní vztahy Vincenzo Colla, „jsou mimořádným příspěvkem k podpoře růstu regionu Motor Valley regionu Emilia-Romagna a zároveň se zaměřují na udržitelnost životního prostředí. To je správná cesta, jak i nadále konkurovat ve světě, vytvářet další rozvoj, nové dovednosti a stabilní, vysoce kvalitní pracovní místa.“

news_event_detail_button_all