LEGENDA O MOTORU V12

news_event_event_title

Automobili Lamborghini zahajuje rok úplné hybridizace oslavou technologie, která automobilovému gigantovi umožnila dostat se tam, kde je nyní. Ikonický atmosféricky plněný motor V12.

Motor V12, obecně uznávaný jako jedna z nejsofistikovanějších pohonných jednotek, se začal zapisovat do automobilové historie v roce 1963, kdy Ferruccio Lamborghini nasadil mimořádný výtvor Giotta Bizzarriniho na první Lamborghini, legendární 350 GT. Bizzarrini vytvořil závodní motor, který Ferruccio Lamborghini později proměnil v sériový motor a zahájil tak novou éru supersportovních vozů. Moderní verze atmosférického motoru V12 byla vytvořena pro Aventador v roce 2011, byla představená vylepšená verze ikonické pohonné jednotky, která zachovala původní technologické koncepty.

Příběh Lamborghini se zrodil s V12,“ poznamenal Maurizio Reggiani, bývalý technický ředitel Lamborghini. "V 60. letech minulého století představoval V12 vrchol technologie, luxusu a sportovnosti."

Lamborghini Aventador byl posledním modelem, který měl čistý atmosférický motor V12. Plná hybridizace pro společnost začne v prvním čtvrtletí roku 2023. Pokračujte ve sledování Automobili Lamborghini v nové kapitole automobilové historie.

news_event_detail_button_all