LAMBORGHINIURUS PERFORMANTE PRO ITALSKOU POLICII

12. prosinec 2023

Úspěšná dvacetiletá spolupráce mezi Automobili Lamborghini a italskou „Polizia di Stato“ (státní policie) pokračuje. Tentokrát boloňská automobilka dodala italské „Polizii Stradale“ (dálniční policie)vůz Urus Performante, který vstoupí do služby v roce 2024. Ceremoniál se konal v úterý 12. prosince 2023 v Římě na náměstí Piazza del Viminale - před sídlem Ministerstva vnitra. Stephan Winkelmann, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Automobili Lamborghini, předal klíče policejnímu řediteli Vittoriu Pisanimu za přítomnosti ministra vnitra Mattea Piantedosiho. 

 

Spolupráce mezi Automobili Lamborghini a italskou státní policií začala v roce 2004 a Urus Performante je již šestým modelem, který vstoupil do vozového parku dálniční policie. Super SUV se připojuje k modelu HuracánLP610-4 a bude využíváno pro speciální služby, včetně urgentní lékařské přepravy orgánů a plazmy. 

„S velkým potěšením pokračujeme ve dvacetileté spolupráci s italskou státní policií,“ komentoval Stephan Winkelmann, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Automobili Lamborghini. „Vědomí, že naše vozy jsou využívány pro veřejné služby a především pro klíčové operace při záchraně lidských životů, na to můžeme být jen hrdí. Tyto iniciativy, které nám přinášejí velké uspokojení, dokazují naše vrozené úzké vztahy s Itálií.“

 

Urus Performante byl vybaven techniky Lamborghini v Sant'Agata Bolognese vším nutným podle policejních specifikací. Zbarvení navrhlo Lamborghini Centro Stile a kombinuje klasickou modrou barvu italské státní policie a bílou s trikolórovými pruhy na prazích a bezpečnostních pásech. Na dveřích byla aplikována policejní loga v reflexní fólii, na střeše byla instalována světelná rampa s 360° modrými LED světly a dvoutónová elektrická siréna.

Kokpit byl doplněn různými prvky, které jsou pro policejní službu nepostradatelné, včetně obrněné schránky na zbraně, výklopného info displeje a speciální přihrádky v kufru pro uložení servisního vybavení a AED defibrilátoru pro první pomoc. A co je nejdůležitější: vůz je vybaven přenosnou chladničkou pro převoz orgánů, včetně displeje a dataloggeru pro nepřetržité sledování vnitřní teploty.

 

Urus Performante je vybaven motorem V8 se dvěma turbodmychadly o výkonu 666 koní a točivém momentu 850 Nm při 2 300 - 4 500 ot./min, což zaručuje zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhé 3,3 sekundy a maximální rychlost 306 km/h. Výkon, který v kombinaci s nejlepší jízdní dynamikou ve své třídě umožnil v roce 2022 zajet nejlepší čas pro sériové SUV na proslulém závodě do vrchu Pikes Peak (10:32,064), je vskutku impozantní.

 

news_event_detail_button_all