LAMBORGHINI URUS PERFORMANTE: PRO TY CO POSOUVAJÍ LAŤKU NA ZCELA NOVOU ÚROVEŇ

19. srpen 2022

Nová hranice Lamborghini Urus je tady. Urus Performante posouvá laťku na zcela novou úroveň.  Vizionářské ztělesnění DNA Lamborghini v super SUV navrženém pro sportovnost a maximální zábavu z jízdy. Vylepšená aerodynamika, převratná technologie a luxusní všestrannost pro ten nejnapínavější zážitek z jízdy.

Navrženo pro výkon.

Od prvního pohledu na jeho křivky, silné linie a divoké proporce se zdá jasné, že Urus Performante byl navržen tak, aby poskytoval zvýšený výkon a maximální pohodlí. Ostřejší, výraznější kapota a nárazník přinášejí do vozu závodní prvky a přitom zachovává eleganci Urusu. Postoj celého vozidla byl snížen, aby se zlepšila aerodynamika, což vedlo k odvážnému držení těla. Interiér je charakterizován černou Alcantarou Nero Cosmus s detaily ve výbavě „Performante“ – design prošívání sedadel, oslavuje ikonický šestiúhelník Lamborghini. Urus Performante je navíc vozem s nejvyšším počtem dílů z uhlíkových vláken ve svém segmentu a tím se jeho kvalita, odlišuje od ostatních.

Navrženo pro řízení.

Urus Performante je stvořen tak, aby se vydal na jakoukoli cestu jako sportovec: zvýšený výkon 666 CV a celkové snížení hmotnosti o 47 kg dává tomuto super SUV nejlepší poměr hmotnosti a výkonu ve své třídě. Performante byl zrozen pro rychlost, s vylepšenou aerodynamikou (přítlak se zvýšil o 8 %) a maximální rychlostí 306 km/h, a přesto jeho vynikající odezva, ovladatelnost a stabilita umožňují snadné a bezpečné řízení. Režimy pohonu ANIMA Selector byly přepracovány a rozšířeny, aby umožnily řidiči vytvořit si dokonalé nastavení.

 

Slovy Stephana Winkelmanna

„Urus Performante posouvá nejvyšší výkon a charakteristický vzhled převratného super SUV od Lamborghini na další úroveň, zachovává si svou luxusní všestrannost a poskytuje nejpoutavější zážitek z jízdy: nejen na silnici, ale v každém prostředí, vyznačuje se svůdným designem, který označuje nová měřítka pro jízdní dynamiku,“ říká Stephan Winkelmann, předseda představenstva a generální ředitel Lamborghini.
 

Díky vylepšené hbitosti, zpětné vazbě a sportovní orientaci je Urus Performante extrémní evolucí svého předchůdce. Čínský trh potěší především technickými vylepšeními, které přináší Performante s výkonem motoru nastaveným na 640 CV z homologačních důvodů.

 

Pneumatiky Pirelli P Zero (rozměry 285/40 R22 a 325/35 R22) přicházejí společně s evolucí Urus Pirelli P Zero Trofeo R: semi-slick pneumatika Pirelli byla poprvé vyvinuta tak, aby splňovala vlastnosti SUV, přičemž tato konkrétní varianta byla vyvinuta ve spolupráci s Lamborghini. Výsledkem spolupráce je pneumatika se zvýšenou všestranností, která vrací vysoký výkon jak na suchém asfaltu s vysokými okolními teplotami, tak na mokrém povrchu s nižšími teplotami.

news_event_detail_button_all