LAMBORGHINI SQUADRA CORSE PŘEDSTAVUJE NOVÝ HURACÁN GT3 EVO2

3. květen 2022

Třetí generace Huracán GT3 závodní třídy je tady. Lamborghini představuje Huracán GT3 EVO2, vylepšená závodní verze Huracán STO navržená a vyrobená Squdra Coursou ve spolupráci s Centro Stile.

GT3 EVO2 vycházející z  Huracán STO, ze kterého přebírá důležité konstrukční prvky jako pohon zadních kol a motor V10 s přirozeným sáním. Tento nejnovější Huracán GT3 je však svým vlastním výtvorem, vyznačující se inovacemi, které optimalizují výkon ve vytrvalostních a sprinterských závodech. K novým vylepšením patří pokročilá aerodinamická řešení, nový systém sání motoru a zmodernizovaný brzdící systém. Karoserie z uhlíkových vláken navíc představuje mocný design vytvořený ve spolupráci s Lamborghini Centro Stile.

 

Huracán GT3 EVO2, zrozen pro závodní okruhy, plně dodržuje nové technické předpisy FIA 2022 a svůj okruhový debut si odbude na 24 hodin Daytona v roce 2023.

„Nový Huracán GT3 EVO2 není pouhou evolucí současného vozu,“ říká Giorgio Sanna, šéf Lamborghini motorsportu. „Je to nový projekt, který posiluje technologický transfer mezi divizí motoristického sportu Lamborghini a firmou.“
Dodávky zákazníkům začnou v druhé polovině roku 2022.

Discover Huracán GT3 EVO2

news_event_detail_button_all