LAMBORGHINI REVUELTO: PRVNÍ SUPERSPORTOVNÍ HYBRIDNÍ HPEV V12

29. březen 2023

Tento rok k 60. výročí značky, Automobili Lamborghini představuje Revuelto, první supersportovní V12 hybridní plug-in HPEV (High Performance Electrified Vehicle). Revuelto definuje nové vzor z hlediska výkonu, sportovnosti a radosti z jízdy díky své nevídané nové architektuře, inovativnímu designu, maximálně účinné aerodynamiky a nového karbonového rámu. Výkon 1015 CV je dán kombinací výkonu zcela nového spalovacího motoru se třemi elektromotory a spolu s dvouspojkovou převodovkou, která se poprvé představuje na 12válcovém Lamborghini.

Hnací ústrojí kombinuje prvky vysokého specifického výkonu. Nový spalovací motor 127 CV/litr spolupracuje se dvěmi předními axiálními motory s tokem, které poskytují vynikající poměr hmotnosti a výkonu, s radiálním elektromotorem umístěným nad prvním osmistupňovým dvoumotorovým motorem. Tři elektromotory jsou poháněny lithium-iontovou baterií s vysokým výkonem (4500 W/kg), která rovněž podporuje plně elektrický režim pohonu.

Nové Revuelto je milníkem v historii Lamborghini a je důležitým pilířem naší strategie elektrifikace Direzione Cor Tauri,“ řekl Stephan Winkelmann, předseda představenstva a generální ředitel Lamborghini. „Je to jedinečný a inovativní vůz, ale zároveň je věrný naší DNA. V12 je ikonickým symbolem našeho dědictví. Revuelto se zrodilo, aby prolomilo formu a spojilo nový 12válcový motor s hybridní technologií a vytvořilo dokonalou rovnováhu mezi poskytováním emocí  a nutností snížit emise.

Revuelto přináší budoucnost designu Lamborghini na silnice. Zůstává konstantní s exkluzivní designovou DNA Lamborghini, ale vytváří zcela nový stylistický jazyk. Propojuje se s ikonickými a legendárními vozy Lamborghini V12  v úplně novém vzhledu, zatímco nové proporce otevírají dveře do budoucnosti. S modelem Revuelto Lamborghini zahajuje nový Space Race, který přináší designový jazyk, který se přizpůsobuje výzvám kladeným elektrifikací. Tvary a proporce které vidíme na Revuelto, představuje supersportovní vozy blízké budoucnosti. Design je inspirován prvky z oblasti letectva a kosmonautiky, které se vyznačují tvarovanými plochami obklopenými dvěma liniemi. Tyto linie začínají v předu a objímají kabinu, motor a zužují se až k výfukům ve tvaru šestiúhelníku.

Uhlíková vlákna, vyrobená řemeslným zpracováním v továrně Sant'Agata Bolognese, jsou hlavním konstrukčním prvkem nového vozu, který se používá nejen v monotrupu a rámu, ale také pro mnoho prvků karoserie. Rozsáhlé použití uhlíkových vláken a lehké materiály v kombinaci se silným výkonem motoru přispívají k dosažení nejlepšího poměru hmotnosti a výkonu v historii Lamborghini: 1,75 kg/CV.

Nové Revuelto kombinuje tyto atributy a poskytuje výkonová čísla na vrcholu svého segmentu. Zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhé 2,5 sekundy a maximální rychlost více než 350 km/h. Tato čísla se snoubí s výjimečnou dynamikou a pohonu všech čtyř kol, který je k dispozici také v plně elektrickém režimu pohonu. Toto zajišťuje, že supersportovní vůz Revuelto projeví svou kvalitu jak na trati, tak při každodenní jízdě.

„S Revueltem posouváme zážitek z řízení Lamborghini na špičkovou úroveň,“ řekl Rouven Mohr, technický ředitel Lamborghini. „Revuelto udělalo významný krok vpřed, pokud jde o hbitost a schopnost reagovat, aby zajistilo co nejvíce emotivní a přirozené řízení v každém prostředí. Revuelto je vůz, který podává nejvyšší výkon.  Naším cílem, od začátku, bylo potvrdit to na samém vrcholu emocí z jízdy."

Partnerem pneumatik Lamborghini pro Revuelto je společnost Bridgestone, která vyvinula pneumatiky Potenza Sport na míru, aby zlepšila sportovní a vysokorychlostní schopnosti nového vozu. Prémiové vysoce výkonné pneumatiky Potenza Sport jsou k dispozici ve smíšeném provedení s 265/35 ZRF20 na přední nápravě a 345/30 ZRF21 na zadní nápravě a také s 265/30 ZRF21 na přední nápravě a 355/25 ZRF22 na zadní nápravě, obě s technologií run-flat.  Tato technologie podporuje řidiče, aby pokračoval v bezpečné jízdě i po defektu, po dobu nejméně 80 km při rychlosti 80 km/h s tlakem 0 bar pro větší klid řidiče.

Revuelto nabízí zcela nový systém  HMI (Human Machine Interface) skládající se ze tří displejů: 12,3" sdružený přístroj, 8,4" centrální displej a navíc 9,1" displej. Systém má svěží vzhled a dojem 3D grafiky, s animacemi i widgety. Tyto tři displeje jsou řízeny jedním technologickým „mozkem“ v rámci jednotného designu, který zajišťuje jak konzistentní uživatelské rozhraní z hlediska barev a grafiky, tak i koherentní interakci napříč všemi displeji.

Nový informační a zábavní systém Revuelto nabízí nové funkce, které umožňují personalizaci a přizpůsobení k vytvoření autentického, pohlcujícího zážitku Lamborghini.

Vozidlo je vybaveno 5letým „Manutenzione originale“, což je plán údržby na 5 let nebo 75 000 km (46 000 ml), který pokrývá všechny plánované standardní služby potřebné k udržení vozu v perfektním stavu. Tímto programem Lamborghini podtrhuje pozornost vůči svým zákazníkům a dokonalost svých služeb.

Lamborghini Revuelto je také nabízeno se standardní originální zárukou po dobu 3 let a se standardní zárukou na vysokonapěťovou baterii po dobu 8 let nebo 160 000 km (100 000 ml).

news_event_detail_button_all