LAMBORGHINI ONE-OFFS: INVENCIBLE AND AUTÉNTICA

6. únor 2023

Dvě one-offs, roadster a kupé, znamenají konec výroby supersportovních vozů poháněných spalovacím motorem V12 v čele s hybridní érou.

Lamborghini opět oslavuje atmosférický motor V12 odhalením dvou jednorázových modelů: kupé Invencible a roadsteru Auténtica. Dva jedinečné vozy, které zdůrazňují DNA značky a představují vrchol exkluzivity a přizpůsobení, zapojují zákazníka od samého počátku projektu k vytvoření vozu zcela na míru.

Invencible a Auténtica byly navrženy společností Lamborghini Centro Stile a vyjadřují maximální kreativitu aplikovanou na platformu V12. Zároveň také respektují stylistické prvky, které značku proslavily, a vytvořilo dva nezaměnitelné vozy, které vyzařují sportovnost inspirovanou závody.

„Motor V12 je jedním z pilířů naší historie a úspěchu naší značky,“ řekl Stephan Winkelmann, předseda představenstva a generální ředitel Automobili Lamborghini. "A než se pustíme do plného proudu Direzione Cor Tauri, cítili jsme, že je správné oslavit spalovací V12 dvěma jednorázovými vozy, které dokonale reprezentují naši koncepci dokonalosti v oblasti přizpůsobení." Tyto dvě one-off verze sdílejí podvozek z uhlíkových vláken vyráběný v tepajícím srdci Sant'Agata Bolognese a také celokarbonové karoserie, které přetvářejí design a technická řešení úspěšně testovaná Lamborghini v aréně motoristického sportu. Lehkost a letecký styl, elegance a sportovnost.

„Vytvořili jsme dvě one-off akce s jedinečným charakterem, inspirované světem závodění a vášní, kterou zažíváte na závodní dráze,“ komentoval Mitja Borkert, vedoucí designu Automobili Lamborghini. „S těmito vozy vyjádřilo Lamborghini Centro Stile maximální kreativitu použitelnou pro platformu V12; jejich design, povýšený na novou úroveň, nejlépe reprezentuje naši jedinečnou DNA.“

Kokpit obou vozů se vyznačuje čistými liniemi s minimalistickou palubní deskou, zdobenou 3D tištěnými, šestihrannými, větracími otvory a bez přístrojovou konzolou pro zdůraznění lehkosti, hlasitosti a soustředění pozornosti řidiče na potěšení z jízdy. 

Kokpit, rámovaný uhlíkovými vlákny, navíc obsahuje digitální přístrojové vybavení s vyhrazenou grafikou pro každý vůz.  Kupé Invencible se vyznačuje harmonickým kontrastem mezi dominantní červenou a prvky karbonového vzhledu zdobené červenými „vločkami“. Klasické dveře scissor-opening mají dva tříbarevné šestiúhelníky, jeden na každé straně, což je pocta italské vlajce, která se opakuje i uvnitř dveří a na volantu. Kokpit, stejně jako karoserie, obsahuje kontrast mezi červenou a černou kůží Rosso Alala a Nero Cosmus Alcantara, vylepšený zakázkovou výšivkou v barvách Rosso Alala a Nero Ade. Na palubní desce se vyjímá logo Lamborghini v barvě Rosso Efesto ve stejné barvě, jakou mají pádla řazení na volantu.

Podobný, ale výrazný roadster Auténtica se vyznačuje karoserií v provedení Grigio Titans (šedá), s detaily Black Matt a nátěrem v barvě Giallo Auge (žlutá).  Barva se odráží v brzdových třmenech a hlavních aerodynamických prvcích. Profil je nezaměnitelný díky dvěma kupolím s integrovanými ochrannými rámy, inspirovanými závodními barchettami. Otevřený kokpit nabízí elegantní výšivky Giallo Taurus (žlutá), kontrastující s kůží Nero Ade a čalouněním Alcantara ve dvou odstínech Nero Cosmus a Grigio Octans. Invencible a Auténtica tak vzdávají patřičnou poctu motoru V12 z Domu Sant’Agata Bolognese před mimořádným přechodem do hybridní éry.

news_event_detail_button_all