LAMBORGHINI ODHALUJE LANZADOR: BUDOUCÍ ELEKTRICKÉ EMOCE

18. srpen 2023

Lamborghini si vybralo Monterey Car Week k debutu svého koncepčního vozu Lanzador, vizionářské ukázky budoucího čtvrtého modelu oznámeného společností a plánovaného na rok 2028. V rámci strategie značky Direzione Cor Tauri představuje tento koncept významný krok směrem k dekarbonizaci a elektrifikaci. oznámeno v roce 2021.

 

S inovativním konceptem Gran Turismo 2+2 Lanzador vyniká svým vzpurným a futuristickým designem, který si však zachovává nezaměnitelnou DNA Lamborghini, charakterizovanou nekompromisním charismatem a sportovností, a očekává skutečně jedinečný zážitek zaměřený na novou generaci technologicky vyspělých zákazníků. . Stephan Winkelmann, předseda představenstva a generální ředitel Automobili Lamborghini, poznamenal: „S tímto konceptem otevíráme nový automobilový segment, Ultra GT, který je připraven nabídnout zákazníkům nový a jedinečný zážitek z jízdy, který je v podstatě Lamborghini, a to díky převratné technologie."

Lanzador je vybaven dvěma elektromotory, jedním pro každou nápravu, které zajišťují pohon všech kol a efektivitu za všech jízdních podmínek, na všech površích a v každém stylu jízdy. Systém poskytuje špičkový výkon přesahující jeden megawatt.

 

Řidič může během jízdy nezávisle upravovat řídicí systémy prostřednictvím ovládacích prvků na sportovním volantu, aktivně upravovat chování vozu a vytvářet si vlastní individuální profil, aby co nejlépe vyjadřoval své jízdní potřeby a zajistil netušené emoce.

 

Nová verze systému řízení jízdní dynamiky, Lamborghini Dinamica Veicolo Integrata (LDVI), nastaví další měřítko pro Dům Sant’Agata Bolognese, a to jak z hlediska koncepčních vozů, tak i budoucích sériových vozů. Tento řídicí systém poskytuje řidičům maximální svobodu přizpůsobení a umožňuje jim modulovat aktivní řídicí systémy tak, aby co nejlépe vyhovovaly jejich jízdním potřebám.

Aktivní aerodynamika je dalším klíčovým prvkem Lanzadoru, který se používá v přední a zadní části k maximalizaci aerodynamické účinnosti v různých jízdních režimech. Tato technologie umožňuje vozu přesně regulovat proudění vzduchu, čímž se zvyšuje dojezd v režimu Urban a přítlak v režimu Performance.

 

Navíc se Lanzador díky své řiditelné zadní nápravě a vzduchovému odpružení bezchybně přizpůsobí jakémukoli povrchu a řidiči definovaným nastavením, která lze rychle a přímo na silnici upravit pomocí ovládacích prvků na volantu.

 

S Lanzadorem hledí Lamborghini do budoucnosti a očekává nadcházející nová stylová řešení nejen v exteriéru, ale také v interiéru, která nabízí zcela nový zážitek z hlediska prostornosti a pohodlí.

Interiér je skutečně futuristický prostor, který zahrnuje přístup Lamborghini „Cítit se jako pilot“. Řidič a spolujezdec jsou ubytováni v ergonomickém prostředí s lehkým, tenkým ovládacím panelem, který umožňuje aktivně upravovat chování vozu za jízdy. Udržitelné materiály použité v interiéru, jako je merino vlna a regenerovaná uhlíková vlákna, demonstrují odhodlání společnosti snížit dopad na životní prostředí bez obětování luxusu a pohodlí typického pro Lamborghini. Některé z neviditelných plastových prvků, jako je pěna ve sportovních sedadlech, jsou vyrobeny z 3D tištěných recyklovaných vláken.

 

Lanzador představuje pro Lamborghini skutečný milník, protože společnost nadále aktivně pracuje na elektrifikaci celé své řady vozidel a na dosažení dekarbonizace. Nový koncepční vůz je součástí široké strategie snižování emisí CO2 a přijímání udržitelnější vize budoucnosti.

 

Budoucnost elektrifikace: tímto směrem se Lamborghini ubírá, přičemž se pevně drží charakteristických znaků značky – výkonu, špičkových technologií, exkluzivního designu a své pozice lídra v sektoru luxusních automobilů.

news_event_detail_button_all