LAMBORGHINI ODHALUJE HURACÁN STO SC 10° ANNIVERSARIO NA SVĚTOVÉM FINÁLE LAMBORGHINI 2023 VE VALLELUNZE

16. listopad 2023

Na světovém finále 2023 Lamborghini odhaluje Huracán STO SC 10° Anniversario – exemplární příklad programu Lamborghini Ad Personam Opera Unica oslavující desetiletí Squadra Corse a pouto mezi silniční řadou a světem motoristického sportu. Lamborghini vyjíždí s originální výkonovou sadou a specializovaným lakováním. „Huracán STO SC 10° Anniversario není jen poctou naší závodní divizi Squadra Corse,“ komentoval uvedení Rouven Mohr, technický ředitel Automobili Lamborghini. „Je konkrétní ukázkou toho, jak lze zkušenosti získané v motoristickém sportu efektivně přenést na silnici. Jde o produkt zvyšující výkon a radost z jízdy. Pevně věříme, že motorsport je technicky nejpropracovanější a nejnáročnější testovací prostředí a know-how Squadra Corse je cenným aktivem, které si zaslouží být zdůrazněno na jedinečných modelech a limitovaných silničních sériích se závodním posláním.“

 

Livrej je inspirována modelem Lamborghini SC63, hybridním prototypem třídy Hypercar/GTP, který značka postaví v nejprestižnějších světových vytrvalostních závodech v závodní sezóně 2024, jako jsou 24 hodin Le Mans a 12 hodin Sebring. Barvy zvolené pro dvoubarevné provedení jsou Verde Mantis (zelená) a Nero Noctis (černá) v kombinaci s trikolórou, která se táhne přes „cofango“ a střechu. Na obou dveřích je logo „Squadra Corse 10° Anniversario“ na oslavu divize Lamborghini Motorsport, která se může pochlubit třemi po sobě jdoucími vítězstvími ve třídě GTD ve 24hodinovém závodě v Daytoně a více než 50 tituly celkově v kategorii GT3. Logo Squadra Corse se nachází na zadním křídle Huracánu STO. Vůz je také vybaven kompletním paketem z uhlíkových vláken, který obsahuje pruh Rosso Mars (červený), pokrývající celou karoserii a dodávající modelu STO SC 10° Anniversario ještě sportovnější vzhled.

 

Vybavení kabiny bylo vybráno speciálně pro použití na trati. Sportovní sedadla jsou čalouněna materiálem Nero Ade Alcantara (černá) s prošíváním Verde Fauns (zelená) a jsou vybavená čtyřbodovými bezpečnostními pásy. Hliníkový rám chrání cestující ve voze. Konfiguraci interiéru doplňuje podlahová krytina z uhlíkových vláken a exkluzivní plaketa, rovněž vyrobená z uhlíkových vláken, umístěná na zadní stěně firewallu – ta potvrzuje jedinečnost vozu. Huracán STO SC 10° Anniversario je prvním silničním vozidlem, pro které inženýři Lamborghini Squadra Corse na základě svého know-how, vyvinutého během deseti let zkušeností na závodních tratích, vytvořili výkonnostní sadu s cílem zlepšit dynamické vlastnosti a výkon na trati. Aerodynamika byla optimalizována pomocí dvou zcela nových předních karbonových spoilerů namontovaných na kapotě, které spolupracují se zadním křídlem s úhlem o tři stupně vyšším než u sériového modelu, aby se zvýšil přítlak vozu vpředu i vzadu. Mechanickou přilnavost výrazně zvýšila sada závodních mechanických tlumičů, které nahrazují standardní aktivní komponenty. Tlumiče jsou nastavitelné ve 4 směrech, s odskokem/kompresí na vysokých i nízkých frekvencích. Ke zvýšení výkonu na trati také přispívají nové pneumatiky vyvinuté ve spolupráci s Bridgestone, jejichž nová směs zajišťuje optimální výkon a výdrž. Výbavu vozu dále umocňuje titanový výfuk Akrapovič, který zvýrazňuje zvuk V10 na všech frekvencích.

news_event_detail_button_all