LAMBORGHINI HURACÁN STERRATO JEDE ZA ASFALT... ROVNOU NA SNÍH

20. únor 2023

Bílé na bílém: Huracán Sterrato, v režimu Rally, dorazil do exkluzivního lyžařského střediska v italských Alpách a prokázal svou zdatnost na sněhu a ledu. Přepnutím z jízdních režimů silnice na speciální variantu „rally“ si nastavení Huracán Sterrato se stálým pohonem všech kol podmanilo povrchy zimní destinace s nízkou přilnavostí a dynamickým rozmachem.

Revidovaný systém LDVI (Lamborghini Integrated Vehicle Dynamics) vozu Huracán Sterrato poskytuje specificky kalibrované nastavení pohonu STRADA a SPORT pro silnici s novým režimem RALLY optimalizovaným pro nerovné a sypké povrchy včetně sněhu. Jeho širší rozchody a zvýšená výška světel zkrátily řazení do zasněženého prostředí.  Pneumatiky Sterrato Bridgestone Dueler AT002 run-flat, speciálně upravené pro terénní Huracán a dimenzované pro jeho maximální rychlost 260 km/h, zajistily maximální výkon v zimních podmínkách. Hliníkový přední spodek, zesílené prahy, zadní difuzér a vylepšené podběhy kol chránily Sterrato před zledovatělými překážkami a zdůrazňovaly jeho mohutné svalstvo v náročném prostředí zimních sportů.

Tento vůz upoutal pozornost lyžařů a rekreantů ve své ledově chladné zimní bílé barvě Bianco Phanes s detaily v Grigio Telesto a černými uhlíkovými vlákny včetně zesílených podběhů kol. Budoucí majitelé Huracánu Sterrato si také mohou vytvořit svůj vlastní jedinečný sportovní styl z 350 vnějších barev a více než 60 doplňků z kůže a Alcantary v interiéru prostřednictvím personalizačního programu Lamborghini Ad Personam.

5,2 litrový motor V10 Huracán Sterrato poskytuje maximální výkon 610 CV a točivý moment 560 Nm při 6500 ot./min v kombinaci se 7 stupňovou dvouspojkovou převodovkou a elektronicky řízeným pohonem všech kol se zadním mechanickým samosvorným diferenciálem. Je navržen tak, aby nabízel optimální výkon na nezpevněném povrchu, zrychlí z 0 na 100 km/h (62 mph) za 3,4 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 260 km/h (160 mph). Výroba 1 499 supersportovních vozů Huracán Sterrato začíná tento měsíc a dodávky začnou začátkem léta.

 

 

 

 

 


 

news_event_detail_button_all