LAMBORGHINI COUNTACH LP 500: THE SHAKEDOWN

21. říjen 2021

Sběratel vozů Lamborghini se mohl konečně projet v objednaném voze Countach LP500, a zakusit tak z první ruky opojné emoce za volantem, které věrná kopie modelu Lamborghini Countach z roku 1971 dokáže vyvolat.

Akce se konala na okruhu Vizzola Ticino, jejž laskavě zapůjčila společnost Pirelli. Přesně na témže místě kopie modelu Countach prodělala závěrečné jízdní zkoušky před oficiálním představením ve Villa d’Este.

V rámci prezentační jízdy LP 500 se nový vlastník mohl konečně vozu fyzicky dotknout a obdivovat jeho krásu, což platí i pro jednotlivé dodavatele, kteří ve spolupráci s centrem Lamborghini Polo Storico strávili bezpočet hodin na tomto pozoruhodném projektu spočívajícím v opětovném vytvoření Lamborghini Countach 1971 pouze na základě souborů a dokumentů. 
„Testování a prezentační jízda potvrdily, že Countach je nejen úžasný, ale i plně funkční,“ uvedl Giuliano Cassataro, šéf služeb a centra Polo Storico. „Podle našeho názoru bylo důležité oslavit tento vůz se zákazníkem a podělit se o neuvěřitelné emoce se všemi, kteří do jeho realizace investovali spoustu hodin práce.“

Countach LP 500 bude možné naživo zhlédnout až do 15. listopadu v rámci expozice automobilového muzea MUDETEC Museum v obci Sant’Agata Bolognese.

news_event_detail_button_all