LAMBORGHINI AVENTADOR: ČTYŘI VĚCI, KTERÉ BYSTE MĚLI VĚDĚT

5. srpen 2021

AVENTADOR

Lamborghini Aventador se díky svým parametrům, které byly bez přehánění mimořádné, ihned při své premiéře v roce 2011 odlišil od konkurence. Uvedená rodina supersportů získala legendární postavení, které si udržuje i po deseti letech – počínaje kultovním agregátem V12, navrženým v roce 1963 a postupně po dlouhá léta cizelovaným, až po monokok z uhlíkových vláken, nevídaný u žádných jiných modelů ze Sant’Agata Bolognese až do vzniku prvního Aventadoru LP 700-4.

A přesto je zde možná několik věcí, které jste nevěděli o tomto modelu s 12válcovým agregátem, který po právu vystoupal až na Olymp supersportů.

 

Chcete to zjistit?

 

1. Nejprodávanější model V12 v historii značky Lamborghini 

Lamborghini Aventador překonal všechny prodejní rekordy předchůdců s agregátem V12. V září 2020 zaznamenala Automobili Lamborghini prvních 10 tisíc prodaných vozů Aventador, přičemž úhrnný počet všech předchozích modelů V12 jen těsně překonal hranici 7 tisíc. Již v pátém roce výroby prodeje dokonce překonaly model Murciélago. 

 

2. Aventador – Ve stopách slavného předchůdce

Tento kultovní model spoluúčinkoval v několika filmech, které se zapsaly do historie italské a světové kinematografie, jakož i světa snů a fantazie, když tento výjimečný supersport doprovázel nejslavnější hrdiny hollywoodských snímků. Možná stačí říci, že v roce 2012 se Aventador LP 700-4 objevil v roli Batmobilu s registrační značkou „Gotham - 649 8227“ ve snímku „Temný rytíř povstal“.

 

3. První Lamborghini s uživatelsky nastavitelným jízdním režimem

Automobili Lamborghini u modelu Aventador poprvé uplatnila systém adaptivního odpružení Magneride. Charakter všech technických komponent je určen selektorem s možností volit z oblíbených nastavení STRADA, SPORT a CORSA. Režim EGO pak umožňuje nezávisle nastavit parametry hnacího ústrojí, systému řízení a odpružení.

 

4. „Ultimae“ Aventador

Nejnovější verze modelu Aventador je ukázkou mimořádného spojení nadčasového designu a vyspělých technologií. Od ručně lakovaného zevnějšku z rukou řemeslných mistrů Lamborghini na oslavu vrcholu výroby Aventador přes interiér zdobený nejkvalitnějšími materiály vč. uhlíkových vláken a Alcantary až po kultovní agregát V12 v nejvyšší výkonové variantě 780 CV: každý aspekt LP 780-4 Ultimae doprovází příběh, který si můžete poslechnout. 

 

Objevte Lamborghini Aventador >

news_event_detail_button_all