LAMBORGHINI 60TH DIGITAL PARADE

20. prosinec 2023

Pro společnost Automobili Lamborghini byl rok 2023 obdobím oslav 60. výročí. Při této příležitosti byla zorganizována řada akcí, které umožnily fanouškům a zákazníkům Lamborghini sejít se v různých dobách a na různých místech po celém světě a zažít jedinečné a neopakovatelné zážitky z jízdy v některých z nejikoničtějších vozů ze Sant'Agata Bolognese.

Poté se oslavy přesunuly také do virtuálního světa, aby zapojily mnoho fandů, kteří denně komunikují s Lamborghini na různých platformách. Výrobce ze Sant'Agata Bolognese se proto se tentokrát rozhodl přímo zapojit fanouškovskou základnu svých kanálů na sociálních sítích. Automobili Lamborghini je přítomno na Instagramu (34,8 milionu), Facebooku(12,8 mil.), TikToku (3,3 mil.); X (2,3 mil.) a YouTube (1,9 mil.) stejně jako na LinkedInu (980 tisíc), Discordu (8 tis.), Weibo a WeChatu.

V tomto duchu se konala „60th Digital Parade“, skutečná přehlídka v herním světě, která konkrétně zapojila komunitu esportů a dále oslavila výročí automobilky ze Sant'Agata Bolognese. Event „60th Digital Parade“ se konal na platformě videohry Forza Horizon 5, kde se fanoušci shromáždili, aby řídili modely, které se zapsaly do historie značky. Pět zkušených streamerů vedlo konvoj hráčů po trase načrtnuté na herní mapě a ozdobené ikonickými prvky značky. Přehlídka byla zaznamenána na sociálních sítích Automobili Lamborghini a živě na kanálech streamerů, kteří byli kapitány konvoje automobilů. Jednalo se o jedinečnou událost, která rozšířila oslavy výročí na celou online komunitu.

 

Stephan Winkelmann, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Automobili Lamborghini, poznamenal: „Cítili jsme, že nemůžeme neuspořádat akci věnovanou našim fanouškům také na digitálních platformách. Po různých osobních akcích po celém světě je tato iniciativa náležitou poctou fanouškovské základně tvořené miliony lidí, kteří denně projevují své uznání a oddanost značce. To je důvod, proč jsme tato cenná čísla museli bezpodmínečně vzít v úvahu.“

 

Harmonogram oslav zaplnily nejen online akce k tomuto významnému výročí, ale také fyzické eventy. Lamborghini samozřejmě zorganizovalo řadu aktivit zaměřených na to, aby se rok 2023 stal nezapomenutelným. Jednou z nejúspěšnějších iniciativ bylo Giro Experience: skutečná jízda na některá z nejúžasnějších míst na světě, která oslavuje jedinečnost a historii značky. Toto světové turné se dotklo několika míst - od Spojených států, kde se zákazníci mohli prohánět po velkolepých silnicích Skalistých hor v Coloradu, až po Indii s prohlídkou oblasti Rádžasthánu. Další zastávky byly v jihovýchodním regionu včetně Malajsie, Singapuru a Thajska a v čínské provincii S'-čchuan.

 

Další jízdy byly věnovány klasickým vozům v rámci Giro Polo Storico - akce určené pro majitele vozů Lamborghini, které se zapsaly do historie. Cesta vedla přes nejmalebnější místa severní Itálie - po silnicích Franciacorta, Alto Garda a Valpolicella. Poté dorazila do sídla v Sant'Agata Bolognese. Společnost Lamborghini přivezla klasické vozy z různých zemí světa a modely všech generací. Bylo mezi nimi i unikátní 350 GT - druhé vyrobené vůbec, tedy nejstarší sériové Lamborghini, které dosud existuje. Navíc v perfektním provozním stavu.

Oslav 60. výročí značky se s nadšením zúčastnili také zástupci klubů Lamborghini, které čítají celkem 192 členů a 14 oficiálních klubů po celém světě. Od června do října pořádaly různé značkové kluby eventy po celém světě, aby oslavily 60. výročí značky za volanty svých vozů.

Od digitálního po fyzický: to byl pro Automobili Lamborghini a pro všechny fanoušky značky nezapomenutelný rok 2023.

 

news_event_detail_button_all