KONEC ÉRY S POSLEDNÍM LAMBORGHINI AVENTADOR

26. září 2022

Automobili Lamborghini vysílá Aventador s jedním finálním modelem – LP 780-4 Ultimae Roadster, který značí konec jedné éry. Toto bude poslední čistě atmosferické Lamborghini V12, které se bude vyrábět v Sant'Agata Bolognese, než společnost vstoupí do plné hybridizace.

Příběh Aventadoru začal v roce 2011 odhalením Aventadoru LP 700-4, který znamenal debut nové 60˚ pohonné jednotky Lamborghini V12 vyvinuté výhradně interně. Lamborghini Aventador od samého začátku ztělesňuje nové technologie, ikonický a nadčasový design a ohromující výkon, který se nepodobá ničemu, co kdy bylo u sériově vyráběných supersportovních vozů vidět.

Technické inovace a okamžitě rozpoznatelný design přispěly k největšímu úspěchu Aventadoru Lamborghini V12, kdy se prodalo více vozů Aventador než u všech předchozích modelů V12. Finální model má vše. Aventador LP 780-4 Ultimae kombinuje nejikoničtější konstrukční a designové prvky z Aventadoru S a SVJ pro maximální zážitek z jízdy V12.

 

„Lamborghini Aventador bylo při svém uvedení na trh zásadní změnou a vlajkovou lodí modelu Lamborghini po 11 let výroby,“ říká Stephan Winkelmann, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Automobili Lamborghini. „Zachytilo to kompetence Lamborghini v oblasti designu a inženýrství spolu s hodnotami, které jsou vždy v centru hybnosti společnosti a produktu: čistý, futuristický design; srovnávání výkonnosti; a řešení technických výzev pomocí inovací k výrobě nejemotivnějších supersportovních vozů ve své třídě. Tyto principy jsou samotnou podstatou Lamborghini Aventador.

news_event_detail_button_all