HURACÁN STO: ŠPIČKOVÁ AERODYNAMIKA

7. září 2021

Lamborghini Huracán STO je supersport s homologací do provozu na pozemních komunikacích, pyšnící se špičkovou aerodynamikou a konstrukcí závodních vozů, inspirovaný a ovlivněný závodními tradicemi modelu Lamborghini Squadra Corse.

 

Huracán STO: Špičková aerodynamika

STO je označením pro komplexní aerodynamická řešení ve prospěch maximálních jízdních schopností. Z nových prvků zmiňme přepracovaný zadní ochranný kryt s kapličkou sání vzduchu, resp. „žraločí žebro“ zadní kapoty k dalšímu zlepšení dynamických schopností. Dalším klíčovým aerodynamickým prvkem je mohutné třípolohové zadní křídlo se širokými možnostmi nastavování podle aktuálních jízdních podmínek. 

Díky těmto i mnoha dalším inovacím se Huracán STO chlubí pozoruhodnými parametry přítlaku a neuvěřitelně vyváženou aerodynamikou. Vůz byl navržen tak, aby vykazoval maximální přítlak v zatáčkách s příkladným využitím síly vzduchu proudícího skrz podběhy kol, podél boků karoserie a přes zadní křídlo.

Toto detailní zaměření na špičkovou aerodynamiku STO je pouze prvním krokem z nadcházejících technických vylepšení, které tento pozoruhodný model dostává. Sledujte novinky Lamborghini a získejte další informace.

 

Objevte Huracán STO >
 

news_event_detail_button_all