HISTORIE LAMBORGHINI V12: DIABLO

31. srpen 2022

Ikonický motor Lamborghini V12 byl burácejícím srdcem mnoha vozidel Lamborghini během jejich téměř 60leté historie. Mezi poslední jmenované patří Lamborghini Diablo, které se zapsalo do historie jako první supersportovní vůz Lamborghini vybavený pohonem všech kol.

Lamborghini Diablo bylo představeno v roce 1990 a stále zaujímá zvláštní místo v historii Lamborghini pro své masivní příspěvky do historie značky. Diablo přineslo motor V12 na 5,7 litru a poté na 6 litrů s výkonem 600 CV pro silniční modely a 655 pro závodní model GT1.

 

 

 

Životnost Lamborghini Diablo trvala něco málo přes dekádu (výroba skončila v roce 2001), během níž se tento mimořádný model dokázal přizpůsobit změnám trhu a očekáváním klientů. 2903 vyrobených kusů doprovázelo Lamborghini na jeho cestě do moderní automobilové éry.

Ikonický motor V12 přestane ve své čisté podobě existovat v roce 2023, kdy bude poté představen ve své plug-in hybridní verzi. Do té doby Lamborghini využije tento čas na oslavu historie a přínosu V12.

 

 

news_event_detail_button_all