AUTOMOBILKA LAMBORGHINI UZAVÍRÁ PRVNÍCH DEVĚT MĚSÍCŮ ROKU 2023 ZISKEM PŘESAHUJÍCÍ FISKÁLNÍ ROK 2022

30. říjen 2023

Značka Automobili Lamborghini uzavřela prvních devět měsíců roku 2023 s vynikajícími výsledky. Překonala rekordy v tržbách, obratu a ziskovosti a stanovila pro společnost historické milníky. Poprvé v historii přesáhl obrat automobilky Lamborghini hranici 2 miliard eur, což je nárůst o +5,2 % ve srovnání s předchozím rokem (období leden-září). Provozní zisk přitom dosáhl 618 milionů EUR, čímž překročil úroveň fiskálního roku 2022.

 

Stephan Winkelmann, předseda představenstva a generální ředitel Automobili Lamborghini, říká: „Naše cesta růstu pokračuje, což se opět promítá do nových rekordů pro společnost a svědčí o prozíravosti našich rozhodnutí a naší schopnosti přizpůsobit se kontextu. Program Direzione Cor Tauri bude pokračovat v nadcházejících měsících důležitým krokem, představovaným prvními dodávkami zákazníkům modelu Revuelto, prvního plug-in hybridu v naší historii.“

Paolo Poma, výkonný ředitel a finanční ředitel Automobili Lamborghini, dodává: „Výsledky letošních prvních devíti měsíců potvrzují vynikající práci, kterou odvádíme při realizaci naší strategie. Překročení provozního výsledku za fiskální rok 2022 (do září) za současného zvýšení ziskovosti svědčí o dalším růstovém potenciálu Automobili Lamborghini. Očekávání pro poslední čtvrtletí posouvají společnost k nejlepšímu finančnímu roku vůbec a dále posilují naši pozici v luxusním segmentu.“

V dodávkách figuruje rekordních 7 744 vozů s meziročním nárůstem 4,2 %. Prodejní čísla se týkají téměř výhradně dvou modelů se spalovacím motorem Urus a Huracan, vyprodaných do konce výroby (očekává se v druhé polovině roku 2024, poté bude řada plně hybridní).

Třetí čtvrtletí roku 2023 přineslo mnoho inovací, které demonstrují strategii Lamborghini zaměřenou na budoucnost, přičemž iniciativy společnosti se shodují s neustálým růstem. V srpnu, během akce Monterey Car Week, byl ve světové premiéře představen koncept Lanzador: vizionářská ukázka budoucí čtvrté modelové řady Lamborghini. Koncept Lanzador umožňuje nahlédnout do prvního plně elektrického modelu společnosti, který se bude vyrábět od roku 2028.

 

Lamborghini Lanzador nastavuje kurz na cestě elektrifikace Lamborghini, která byla oznámena v roce 2021 jako součást strategie „Direzione Cor Tauri“. Právě ve světle této pozornosti věnované otázkám životního prostředí byla společnost ze Sant'Agata Bolognese v září jmenována mezi šampiony udržitelnosti 2023/2024. Jedná se o prestižní ocenění udělované ITQF (Německý institut pro kvalitu a finance), který každoročně volí společnosti, které se nejvíce angažují v ochraně životního prostředí.

 

Růst a zrychlení společnosti Lamborghini v těchto prvních devíti měsících se promítá také do počtu nových prodejních míst otevřených po celém světě. Ve třetím čtvrtletí byla slavnostně otevřena čtyři nová zastoupení: Sapporo, Lugano, Verona a Budapešť, čímž se posílil globální dosah společnosti - dnes čítá 182 prodejců na 54 trzích.

Firma Automobili Lamborghini také predikuje pozitivní výsledky z hlediska čísel v posledním čtvrtletí roku 2023 s vynikajícími očekáváními pro dosažení cílů.

news_event_detail_button_all