AUTOMOBILI LAMBORGHINI DEBUTUJE NA PŘEHLÍDCE AUTO MOTO D´EPOCA BOLOGNA

27. říjen 2023

Automobili Lamborghini slaví svůj oficiální debut na 40. ročníku výstavy Auto Moto d'Epoca. Polo Storico zde vystavuje dvě legendy Sant'Agata Bolognese: vůbec první vůz Countach LP400, který byl kdy postaven, a neuvěřitelnou renovaci Lamborghini Espada řady 3.

Oddělení Polo Storico je zodpovědné za zachování historie výrobce Lamborghini a jeho vozů prostřednictvím správy a studia firemního archivu, restaurování a certifikace historických vozů Lamborghini.

Lamborghini Countach LP400, obvykle vystavené v muzeu v Sant'Agata Bolognese, je nejstarší vůbec, s číslem podvozku 1120001. Tento vůz má zajímavou historii. Byl vyroben jako červený, prošel však mnoha vývojovými fázemi. V září 1973 se zdálo, že Countach zmizel, zřejmě byl nahrazen „středně zeleným“ LP400. Zlom v historii Countache nastal až v roce 2003, kdy se zelený typ LP400 vrátil ze Švýcarska do Sant'Agata Bolognese k restaurování. Během těchto restaurátorských prací došlo k mimořádnému objevu. Pod zelenou barvou se vynořil původní červený lak!

Espada 3 Series s podvozkem 8824 z roku 1972 bylo prvním čtyřmístným Lamborghini s jedinečnou kombinací rychlosti a praktičnosti. Tato Espada v současné době prochází restaurováním a je prezentována jako symbol oddanosti obnově automobilového dědictví.

 

Přítomnost Lamborghini na Auto Moto d'Epoca Bologna je zdrojem hrdosti a podtrhuje roli Polo Storico při uchovávání historie společnosti a jejích ikonických výtvorů.

news_event_detail_button_all