AUTOMOBILI LAMBORGHINI A BABOLAT VYTVOŘILY PADELOVOU RAKETU

9. duben 2024

Společnosti Automobili Lamborghini a Babolat oznámily spolupráci na výrobě exkluzivních padelových raket, při nichž bude využito jejich technické a průmyslové know-how. Prototyp prvního modelu BL001, který bude vyroben ve velmi omezeném počtu pouhých 50 kusů v prostorách výrobního závodu Lamborghini, byl představen v sobotu 6. dubna v průběhu akce Lamborghini Arena na závodním okruhu Imola za přítomnosti Stephana Winkelmanna, předsedy představenstva společnosti Automobili Lamborghini, a Érica Babolata, generálního ředitele společnosti Babolat. Spolupráce s firmou Babolat je jednou z nemnoha příležitostí, při nichž bude Automobili Lamborghini vyrábět sportovní potřeby nad rámec svého hlavního zaměření na výrobu automobilů. 

Oba partneři vyvinou další dvě kolekce raket, BL002 a BL003, s jejichž prodejem počítají v nadcházejících letech. Projekt je založen na fúzi suverénních znalostí značky Babolat ohledně technologie raket a padelu a odbornosti společnosti Automobili Lamborghini v oblastech výrobních procesů a designu produktů z uhlíkových kompozitů.

 

Zcela nová unisexová raketa BL001 bude k dispozici v pěti barvách značky Lamborghini: Giallo Auge, Verde Viper, Arancio Livrea, Viola Pasifae a Verde Gea. Její výrobu zajistí specializovaný provoz produkující díly z uhlíkových kompozitů ve výrobním závodě společnosti Automobili Lamborghini v italské obci Sant‘Agata Bolognese. Velmi limitovaná edice rakety pro sběratele byla navržena s využitím nástrojů, procesů a materiálů používaných při výrobě supersportovních vozů italského výrobce. Babolat sice uhlíkové kompozity při výrobě svých padelových raket již používá, ale BL001 bude profitovat z bezkonkurenčního know-how, které společnost Automobili Lamborghini získala o uhlíkových kompozitech v automobilové výrobě.

Výsledkem spolupráce inspirované designem nosných skeletů supersportovních vozů je raketa s extrémně tuhým periferním skořepinovým rámem, která optimalizuje deformace odpalovací zóny. Skořepinová struktura zasahuje až do rukojeti, a umožňuje tak přímý kontakt ruky s nosným rámem. Tím je zajištěno dokonalé ovládání rakety s naprostým komfortem. Inovativní řešení současně vede i k výjimečné síle odpalu a rychlosti míčku.

Materiály použité u této revoluční rakety jsou přímo odvozeny od technologií přispívajících k nejvyšší výkonnosti supersportovních vozů Lamborghini. Jedná se především o vysoce odolné uhlíkové kompozity, z nichž se vyrábějí tuhé nosné skelety. Technické pojetí a design rakety BL001 jsou výsledkem téměř šestiměsíční úzké spolupráce výzkumných a vývojových týmů společností Babolat a Automobili Lamborghini. Raketa BL001 je vyráběna ultra precizním, 100% manuálním procesem. Následně ji odborníci společnosti Babolat testují na padelovém dvorci a v laboratoři jako všechny nové rakety.

Tato odvážná, nečekaná a jedinečná limitovaná edice 50 raket bude první padelovou raketou značek Babolat a Automobili Lamborghini nabízenou na trhu.


Technologie a know-how o uhlíkových kompozitech vyvinuté a získané v rámci této první spolupráce na padelové raketě BL001 budou poté využity i u komerčních modelů. Babolat v nadcházejících letech vyrobí ve svém padelovém studiu nedaleko španělské Barcelony další dvě padelové rakety, BL002 a BL003.

 

news_event_detail_button_all